Avatar uživatele
plebs

Jak lze zjistit poslední pobyt osoby na Slovensku původně bytem v ČR?

Dostal jsem za úkol od občana UA zjistit poslední pobyt občana z Podkarpatské Rusi který žil do roku 1969 v ČR poté se přestěhoval do Bratislavy. Obrátil jsem se na Matriku v Bratislavě tam jsem dostal odkaz na Ministerstvo obrany z ČR, z MO poté jsem byl převelen na Ministerstvo vnitra ČR, po šetření MV sdělilo. V systému evidencí obyvatel bylo zjištěno, že hledaná osoba nemá trvalý pobyt na území ČR

Zajímavá 0 před 104 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Informace o posledním pobytu osoby na Slovensku můžete zjistit prostřednictvím orgánů veřejné moci na Slovensku, konkrétně to bude nejspíše nejbližší Obvodní úřad, oddělení evidence obyvatel.

Pokud máte oprávnění k těmto informacím (například jste příbuzný nebo zástupce s oprávněním), můžete se na tento úřad obrátit s oficiální žádostí. Pokud jste agentura nebo organizace, musíte mít patřičné oprávnění k přístupu k těmto údajům.

Soukromé osoby nemají právo tuto informaci získat bez souhlasu dotyčné osoby nebo pokud nejsou příbuzní.

Doporučujeme Vám kontaktovat příslušné úřady na Slovensku pro další informace a postupy. Pokud se jedná o občana Ukrajiny, může být také užitečné obrátit se na ukrajinské konzulátní služby pro další pomoc nebo pokyny.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Pokud se někdo před 55 lety odstěhoval na Slovensko, tak bych (logicky) zjišťoval místo jeho pobytu na Slovensku a nebyl bych překvapený, že české úřady o něm nemají informace …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek