MiKu

Jak lze zabránit zatuchlému pachu u vypraných ručníků?

Už jsem zkoušela leccos. Po vyprání voní. Po vyndání ze sušičky voní. Skládat teplé. Skládat studené. Skříň nám zatuchlinou nepáchne. Tak já teda nevím.. Po týdnu vezmu složené ručníky ze skříně a voní nelibě. Může to být jen tím, že je skříň / lamino prostě zavřená?

Odpovědi
Drap

Musíš najít zdroj, odkud ručníky pach nasávají. Ručník sám od sebe ve větraném prostředí a při běžném uložení nezačne páchnout. Osobně bych doporučil změnit prášek a aviváž, sušit přirozeně, nejlépe venku a zkusit uskladnit někde jinda. A sama uvidíš.

Kepler

Zakopaný pes je v tom, že většina praček nedostatečně máchá (v rámci vychvalované úspory vody). Schválně si zkuste vyprané ručníky znova vymáchat ručně v umyvadle a uvidíte, kolik tam prášku a špíny ještě zbylo. Proto po skončení pracího programu ještě nastavím znova máchání a odstředění. Vlastní zkušenost.

orestez

Na to jsem kliknout nechtěl. Perete, tedy, vy neperete už od konce 90 let min. století v možnostech jednoho úsporného programu pračky? Jaká je teplota praní? Občas, ne často doporučuji přepnout na vyšší teplotu praní, než je 50°C. S tím rozvrhnete prádlo které nejen snese tuto teplotu, bavlna, ale i bude téměř dezinfikován mokrý prostor pračky. Jestli jsem zde četl o aviváži, tak tu nepoužívejte. Zavrhněte aviváže. Jsou na nic a smrdí. Pokud jsou prádlo, tkaniny, polštáře, povlečení vyprané, nepotřebují nasáknout vonným alibi spolu s nedostatečným odstraněním pracího prostředku. Automatické pračky nám všem přidělávají potíže. Prádlo po vyprání je sice čisté, ale plno prachu a vláken, jako jsou zvířecí chlupy a lidské vlasy a řasy, nehty a kousky kůže. Právě proto vám odpovídám, že ač jsou vyprané textilie zdánlivě čisté, vytáhnuté z pračky nemusí být nezávadné. Mě, jako obyvateli města se nelíbí polozákaz nebo zákaz vyvěšování prádla ven z budovy, sušení na balkónech. Vítr a pohyb spolu se slunečním svitem jsou tím, co dokonávají činnost automatických praček.

nyjono

Zkus nechat skříň pootevřenou.
Je to jen jedna z možností.