plebs

Jak lze posoudit když se žije nad poměry je na to norma?

Nad poměry si žijí obyčejné domácnosti řadoví zaměstnanci a také důchodci.
Tolik názor předsedy Národní rozpočtové rady vlády ekonoma Mojmíra Hampla.

Nejlepší odpověď
elkon

Kecy.

Další odpovědi
Pepa25

Jako obvykle si musíme neprve ujasnit, co M. Hampl SKUTEČNĚ řekl: „mělo by se sáhnout na penze“, „důchodci by měli také nést náklady krize“, „plné valorizace jsou neudržitelné“, resp. že ve valorizacích a poměru důchodu k průměrné mzdě bychom se měli vrátit před Babiše a jeho rozhazování.
No a najednou otázka nedává smysl: není to o normě, ale názoru, který je silně protibabišovcký a protidůchodcovský, ale dává smysl.

Rokio

Nad poměry žije osoba/domácnost, která má dlouhodobě vyšší výdaje než příjmy. Žije tak, že nevystačí s rozpočtem a může se i zadlužovat.

Pokud je někdo bohatý a utrácí více než průměrný Čech, tak nemusí žít nad poměry, pokud vede přebytkový rozpočet.

Filip84

Ne, není na to „norma“, je to, z povahy věci, silně individuální a subjektivní.

A žádný názor není potřebný a ekonoma už opravdu ne! 🙂

zjentek

Ano. Dokud existují sociálně slabí, existuje i život nad poměry.