mike beneš

Jak lze opravit mobil?

Ahoj, asi pred rokem se mi rozbil mobil. Prostě najednou zhasl. Zkoušel jsem jinou baterku a bylo to prd. Co s tím? Do opravny s tím nechci chodit.

Odpovědi
anonym

Rozebrat, najít závadu, opravit – lze-li to (a je-li to – pro tebe, rentabilní)…
Ovšem s tvým přístupem – pořiď si kouzelnickou hůlku, zamumlej zaklínadlo – a je to…
:-O

  • zkusil´s aspoň očistit kontakty baterky?
  • proměřil sis baterku/y, jestli jsou dobré?
  • kouknul ses, jestli jsou kontakty baterky na desce v pořádku?
  • jestli není v telefonu nějaký viditelný zkrat?
  • jestli není na desce nějaký viditelný problém?

___
Nejdřív se nauč něco o fungování el. přístrojů – a začni něčím jednodušším – jednoduchými obvody s diskrétními součástkami.
😉

dnb

No displayem to asi nebude, jelikož by mobil vydával při pokusu o zapnutí alespoň nějaké zvuky či vibrace, baterkou to taky evidentně není, pak už zbývá jen jádro telefonu a to už je na domácí amatérskou opravu krapet složitější.

pmmucha

Co je to za mobil? Zakladni desku kde je v podstate vsechno integrovane nema cenu skoro delat.