Angela2713

Jak léčit aft?Doma nic nemám(léky,mast).Co pomáhá?

Nejlepší odpověď
panenka

Z lidového léčitelství se zachovala tradice konzumace cibule, která působí i preventivně proti vzniku aftů. To je dáno tím, že cibule obsahuje sirné sloučeniny, které mají antiseptické vlastnosti. Důležité je si také uvědomit, že vznik aftů může mít další důvody svého vzniku – stres, špatně nasazená protéza, ulomený zub, rovnátka či kousnutí při jídle.

http://www.o-zdravi.cz/clan­ky/afty.html

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/afty-cmm-/nemoci.asp?c=A071011_­093440_nemoci_bad

Další odpovědi
vecernice

Mě na ty potvůrky pomáhá citron se solí.Prostě bolest na bolest.Bolí to,štípe to,ale pak pomůže-jakoby vypálí.Kdysi na to prodávali takovou fialovou vodičku,ale člověk byl jak apač a většinou to zabíralo jen dětem.Pak mi jednou v lékarně dělali vodičku bílou a ta pomáhala dobře a rychle,ale název nevím jen možná v té lékárně.Poradil mi to tenkrát zubař,protože kdykoliv jsem šla od něho,tak jsem si afty spolehlivě donesla.

hanulka11

Hodně pomůže i vypláchnout ústní vodou jinak si zítra kupte v lékárně URGO afty -vodičku ta je dobrá a nejezte dráživé kořeněné věci a citrusy ty hodně dráždí

MacaM

Z bylinných přípravků doporučuji OK gel, natře se na aft, desinfikuje, ulevuje od bolesti a velmi brzy aft zmizí.
Gel je úžasný 100% přírodní, žádná chemie a ještě kvalitní český výrobek 🙂
Více na webu.

Zdroj: www.emulips.cz/zdra­vislaskou