dust8

Jak konkrétně je vysoký tlak ve 100 metrové hloubce?

Nejlepší odpověď
Dochy

Tady máš cca 1atm, každých 10m vody je cca +1atm, takže 11atm (plus minus 0,5)
Předpokládám že Ti tedy jde o 100m vody. Mořská je o něco hustší.

Další odpovědi
Justin1

Hydrostatický tlak v kapalině je součinem hloubky pod hladinou, hustoty kapaliny a tíhového zrychlení. Pokud předpokládám hustotu kapaliny 1000 kg/m3 (čistá voda) a tíhové zrychlení 9,81 m/s2, tak v hloubce 100 metrů je hydrostatický tlak 981 000 pascalů. K tomuto tlaku se přidává tlak vzduchu nad vodou, který je kolem 100 000 pascalů.

Emefej

V jaké kapalině? V éteru bude o malinko nižší než ve rtuti.