Spartaboy

Jak klidně i složitě upravit starší hru aby jela na Full HD rozlišení?

Nepište mi prosím o programech které to upraví a jsou na netu ke stažení. Znám Upatch znám Game Widescreener. Pokud nechci používat Upatch jak mám AOE 1 upravit? Bylo by super pokud by to šlo i s hrami jako je Prince of Persia třeba. Poraďte prosím. Děkuji.

Odpovědi
aliendrone

Tyhle věci (staré hry) často ani NEBĚŽÍ pod novými Widlemi. Je třeba hru celou překopat/upravit. Tebou uváděné věci jsou spíše pro kočku (hry padají jak švestky v sezóně).
Řešení jsou

  1. Použít PC s OS, pro který byla hra navržena. Ty, které se DNES válí u popelnic či si je lze zdarma odnést ze sběrného dvora budou pro ně výkonově VÍCE než dostatečné. Výhodou je, že můžeš bez dalšího použít původní hru co máš.
  2. Pro staré DOSovní hry (včetně W3.1) lze použít emulátor DOSBox. V něm třeba hraji Civilization 1 nebo Cannon Fodder, když mne popadne záchvat nostalgie. Jenže na Motorolách byly lepší (Amiga, Atari), než na DOSu. :)
  3. Nákup (pořízení) upravené hry pro W10, 11. Typicky na STEAMu jsem zakoupil kompletní edici Baldurs Gate 1, 2, ToB (https://store­.steampowered­.com/app/228280/Bal­durs_Gate_Enhan­ced_Edition/ ), případně výrobce sám vyrobí nějakou reedici (typicky excelentní https://www.id­nes.cz/hry/re­cenze/diablo-ii-resurrected-recenze.A211008_095­631_bw-pc-recenze_oz )
  4. Pořízení patchované hry od třetí strany – můžou být zdarma (a ty nemusí být upraveny, tedy bude nutná emulace, pokud nejsou) nebo JSOU upraveny na soudobé OS (a pak někdy chtějí nějaký drobný poplatek. Webů které tohle dělají jsou mraky, třeba abandonwaredos.com aj. Jsou i hry uvolněné výrobcem, které poběží, třeba CaC: Tiberian Sun a pak jsou hry FANOUŠKY upravené (zpravidla i vylepšené) ke stažení zdarma. Namátkou Blitzkrieg Anthology (tedy 1, 2 a datadisk).

Podle mě jsou všechny mnou uvedené způsoby MNOHEM schůdnější, než ztrácent čas laborováním svépomocí (a nevyhnutelně při tom ZUŘIT!). ;) :D :D

Age of Empires najít by neměl být problém, je to legenda.