jirka F

Jak jste spokojeni s letošní úrodou ovoce a zeleniny?

Já zatím spíše spokojen protože řada jablek je navrtaná od červů nebo má strupovitost švestky zase měli šarku. Papriky se celkem povedly a rajčata také byli dobré.

Nejlepší odpověď
Drap

e) velmi nespokojen

Jsem velmi nespokojen, obzvláště s tvoji otázkou. Chybí jiná možnost!!!
Ovoce a zelenina celkem jde,

Další odpovědi
zjentek

d) spíše nespokojen

Jsem spíše nespokojen. Rok co rok to jde od 10 k 5, globálně tento stav začal někdy 2017.

Filip84

f) mám jinou odpověď

Furt krátí dodávky, pořád něco není. Já nevím, samozřejmě, jestli je to úrodou (a v zásadě mne to ani nezajímá: nezměním to), tak ani nemohu říct, jestli jsem s úrodou spokojený, nebo nespokojený, protože nevím, jaká byla. 🙂

Včera jsem měl akci: sežeň koriandr! 🙂

paul1

b) spíše spokojen

Je to v podstatě jako vždy – něčeho je dostatek, něčeho méně. Je dobré pěstovat všechno, na co se dají sehnat sazenice, nebo semena. Tím se nedostatky zprůměrují s klady. Snad jsem to vystihnul.

EKSOT123

a) velmi spokojen

Dělám v zahraničí, takže momentálně nic nepěstuji, ačkoliv svého času jsem se tomu věnoval téměř profesionálně. Ale na kompostu v hustém porostu pýru, kopřiv a plevele se prodraly ze semínek asi 3 rostliny hokaida. Nikdo na to ani nešáhl (kromě toho, že jsem k tomu naházel nějakou trávu jako mulč proti pleveli), postupně to ale zaplavilo celý kompost, sklidil jsem něco přes 20 velkých dýní (některé skoro 4 kilové, což je u hokaida opravdu dost) a pár menších ještě žlutých. Vlastně to zčásti ještě roste, protože se to vyšplhalo nahoru přes taras, kde to nespálily přízemní mrazíky. Taky mám asi stovku jabloní a hrušní, mladé stromky začínající plodit. Jsou letos celkem obsypané, natrhám si pár bedýnek co sním a většina zůstane na stromech pro pocestné a zvířata. Ještě mám keř vína – Isabelu, která roste i ve vyšších polohách a kromě stříhání prakticky bez údržby. Isabela je obecně mohutně rostoucí, takže na 1 keři se toho vždycky urodí hromada. Švestky letos nebyly, lískáče taky nic moc, nějaký angrešt, aronie,… jak říkám, momentálně jsem mimo hru, tak moc nemůžu hodnotit.

zjentek

Drap→ tisíc bodov!

jirka F

Mám jinou odpověď jako jiná možnost v anketě je. Jako f) mám jinou odpověď

zjentek

Jirka tak seš spokojenej, nebo nespokojenej? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️