Avatar uživatele
Registrovaný

Jak jste si vybrali váš podpis?

Zajímalo by mě, podle čeho jste si vybrali vaši podobu podpisu a od kolika let se vám ten vzor podpisu ustálil? Vyplynul váš podpis tak nějak automaticky z vašeho písma nebo jste si nějaký vymysleli a cvičili ho tak dlouho, než se vám „dostal do ruky“?

Už několikrát jsem si všimla, že se neumím podepisovat stejně - jedním vzorovým podpisem. Vždycky ten podpis vypadá uplně jinak, i když se snažím, aby se podobal nejvíc tomu, který mám na občance. Když jsem si vyřizovala občanku, byla tam kolonka pro podpis. Jenže já žádný specifický podpis neměla, tak jsem se prostě podepsala jak mě zrovna napadlo a jak jsem zvyklá normálně psát.

Nevím jestli mi to do budoucna nemůže nějak uškodit např. při podepisování nějakých smluv. Myslíte, že je hodně důležité, aby se člověk podepisoval pořád stejně?

Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.

bolak: To mě upřímně pobavilo :) Také jsem na škole falšovala máminy podpisy, takže jsem od ní možná něco pochytila (sklon a velikost písma), ale přesto jsem ho nepřevzala a podepisuji se v současnosti tak, jak normálně píšu.

Lucijej: Dík za zajímavý názor :) To je právě ono, z těch důležitějších věcí, které jsem zatím podepisovala, to byly třeba dohody o provedení práce u brigád nebo nějaké dokumenty u lékaře, takže myslím, že vzhledem k mému věku to snad ani tak nevadilo, že nemám ustálený podpis. Ale teď hledám práci na stálý úvazek, chci si založit vlastní účet, tak jsem o tom podpisu začala víc uvažovat. Jsem zvědavá, co poradí mě, až si budu zřizovat účet :)

pusinka50: Právě co se týče toho krasopisu, jsem někde slyšela, že když má někdo moc jednoduchý (tzn. úhledný a krasopisný, snadno rozluštitelný podpis), je snadné ho sfalšovat. Tak právě váhám, zda se nenaučit nějaký složitější, který nevychází přímo z mého písma. Také právě píšu docela úhledně a čitelně a právě si nejsem jistá, zda to není spíše na škodu.

Damiana a Sůwa: Já se vdávat nechci, takže mi nejde ani tak o nacvičování nového podpisu a zvykání si na něj, ale o nalezení nejvhodnějšího vzorového podpisu, který budu používat na podpis důležitých věcí.

quentos: Já taky nechápala, pro či si tolik lidí nacvičuje své podpisy (už spolužačky na ZŠ to dělali), ale pak jsem právě někde četla nebo slyšela, že čím jednodušší podpis, tímje snažší ho padělat. Takže možná má něco do sebe se nějaký naučit.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

S tím stejným podpisem..... třeba mě v bance řekli, když jsem si vyřizovala bankovní účet, že při podepisování účtenek při platbě kartou, mám používat jiný podpis než obvykle, aby ho někdo neokoukal.
Podpis je charakteristický znak, ale kdyý budeš mít několik variant, tak to vadit nebude, obzvlášť u mladých lidí se podpis nějakou dobu vyvíjí.
Doplňuji:
Když jsem četla od bolaka, tak mi došlo, že já vlastně taky používám mámin podpis, ale jenom když na ulici podepisuju úpřevzetí balíčku od doručovatele, protože ho mám mnohem jednodušší než já - jen napíše první dvě písmena a kličku, to já se jinak poctivě vykružuju každé písměnko :o)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Já si ho nevybral, on si vybral mě.

Né, teď vážně, dost bylo suchého intelektuálního humoru. Můj současný podpis je velice podobný podpisu mé matky a vyplynul z toho, že jsem si ještě jako malé dítě potřebovalo podepsat pár číslic a několik vět s vykřičníkem v knize zvané "žákajda". A protože jsem to "trénoval" dost často, tak mi to zůstalo včetně toho *ová, když se někdy zapomenu..


Avatar uživatele
Zlatý

Už mám třetí podpis a určitě poslední. Ten jsem před svatbou trénovala, jenže když došlo na podpis, tak jsem zazmatkovala a nezvládla to. Od té doby uplynulo mnoho let, podpis zvládám, ale nejlépe umím parafu, protože jsem ji dík profesi použila mnohotisíckrát :-)


Avatar uživatele
Zlatý

Já si ho "nacvičovala" nanečisto už v šestnácti - v období zamilování do mého profesora. Holky to tak rády dělají, že si zkouší jak by vypadalo jejich jméno s příjmením milované osoby - hned to trochu vypadá, že spolu chodíte...:-) Uběhlo "pár let", a když jsme se pak skutečně vzali, překvapilo mě, že jsem při podpisu té manželské listiny, nebo jak se to jmenuje, vysekla přesně ten "model", který jsem kdysi zkoušela do svého sešitu...:-)

Btw - Podle velikosti podpisu se dá hodnotit i osobnost člověka - jedna z klasických taktik policejních psychologů. Čím větší písmo u podpisu, tím víc si věří - může to být ale i odraz arogance, sebestřednosti. Malé písmo u podpisu často odráží i to, že člověk něco skrývá, má vnitřní problémy. Nesmí o tom ale vědět dopředu, musí se tak podepsat přirozeně. Velký podpis mají obvykle lidé, kteří mají super ego.


Avatar uživatele
Stříbrný

Je důležité, aby se člověk podepisoval pořád stejně. Ať na dokladech nebo na následujících dokumentech, které ho v životě čekají, počínaje bankovním účtem a konče různými smlouvami souvisejícími s bydlením,rodičovstvím, ve škole apod.. Cvičila jsem podpis a podepisuji se pořád stejně, skoro krasopisem, opravdu se to nauč, ať se podepisuješ na všech dokumentech stejně


Avatar uživatele
Zlatý

nechápu, proč bych si měl "vybírat", "vymýšlet" nějaký podpis. Podepisuju se normálním čitelným psacím písmem.


Avatar uživatele
Zlatý

Hned ve svém prvním zaměstnání jsem byl povinen zvolit si svůj stálý podpis a parafu. Takže jsem vzal papír a vymýšlel, zkoušel, cvičil - no a od té doby se podepisuji stále stejně ))


Avatar uživatele
Pokročilý

Kdyby to bylo na mě, tak se podepisuju jednoduše, čitelně, klasickým čitelným psacím písmem. Svého času jsem to tak dělala, ale co si pamatuju, tak jednou při reklamačce mikrosystému mi dali na podpis snad sedm papírů, a jelikož patřím k "chudákům" s velmi dlouhým příjmením, tak jsem si řekla, že je stejně jedno, co jim tam škrábnu, tak jsem tam škrábla první, co mě napadlo a ejhle, ono mi to i zůstalo. :-) Po čase jsem si všimla, že je velmi podobný podpisu otce, něco na tom bude, ale samozřejmě tam mám i vlastní prvky a pěkné kličky. :-D

Akorát je fakt, že mě naštvali při vyřizování první občanky, to už jsem s podpisem byla krásně slazená, ale když paní viděla, že se podepisuji něčím, co velmi připomíná "parafu", tak mi bez dotazů podala prázdný papír s tím, že se NEMŮŽU podepsat vlastním podpisem a musím se podepsat čitelně. Když jsem odcházela do čekárny vyplňovat, ještě na mě kvákla cosi, že si nemám hrát na dospělou a že podpis ještě dvacetkrát změním. Přičemž i u nás má většina lidí s první občankou vlastní podpis a hned na první občance jim to uznali... No jen já zase musím mít něco extra... :-)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.