Jak je to zaplaceno s dovolenou na svátek?

25.12 a 26.12 jsem měl dovolenou, je možné že za tyto dva sváteční dny jsem nedostal zaplaceno jako za svátky, ale jen jako za dovolenou? Nemelo by to být zaplaceno za svátky + jako dovolená?

Nejlepší odpověď
Weirdquestio

Podle zákoníku práce, připadne-li v době dovolené zaměstnance svátek na den, který je jinak jeho obvyklým pracovním dnem, nezapočítává se mu do dovolené. V případě, že pracujete i o svátku, náleží vám plná výše mzdy plus náhradní volno za odpracovaný svátek, popř. příplatek ve výši průměrné mzdy místo náhradního volna.

Zdroj: https://www.va­senaroky.cz/po­radna/cerpani-dovolene-za-statni-svatek?t=statni-svatek

Další odpovědi
ivzez

Za svátek náleží náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku.
Výše je stejná jako v případě náhrady mzdy za dovolenou.

25. a 26. 12. → volno kvůli státnímu svátku, proto náleží náhrada za svátek.

Pouze v případě práce ve dny svátku by byl nárok
na mzdu + příplatek ve výši 100 % průměrného výdělku.

JájsemRaibek

Pokud děláš v nepřetržitém provozu a připadne ti směna na uvedené dny, dostaneš zaplaceno 100% za svátek, resp. za práci ve svátek.
Pokud je svátek, dovolenou v tyto dny nečerpáš a bereš peníze jen za svátek.
Pokud jsi odměňován pevnou měsíční mzdou, svátek placený nemáš vůbec.

Mít dovolenou a svátek zároveň nelze.

Nic proti tobě, ale přijde mi, že tvé otázky vůči zaměstnavateli nejsou moc dobré a hledáš jen chyby, výhody pro tebe, prostě takový hnidopich. To si práci neudržíš.

Mc Merkurion

… máš to jako svátek, což je stejnej průměr jak na dovolenou, jinak normálně se to dá zjistit na pásce ze zůstatkový dovolený a kolik bylo v tom měsíci čerpáno … na svátek se dovolená nedává, nikde …

anonym

JájsemRaibek jasný že hledám výhody jen pro sebe, ještě abych hledal výhody pro zaměstnavatele, jezdím VZV ve skladu, nemám zájem vydělávat společnosti, ale vydělávat sobě. Ve velkých společnostech jako jsou sklady, výroby atd. ani nevíš jak účetní škubou zaměstnance na různých mini věcech u kterých se ví, že obyčejnej zaměstnanec se v tom nevyzná nebo ani neví. Jedu podle zákona, to co je v zákoně chci! Píšu, že jsem 25 26 nebyl v práci, měl jsem dovolenou, byl jsem doma a ty tyto dny jsem měl vypsáno dovolenku. Vypláceno mám tedy za tyto dny jen jako za dovolenou, za svátky ne. Dělám 8 hodin (7,5h)

ivzez

Kevine, to není pravda, účetní zaměstnance nijak nešidí.
Účetní se řídí platnými zákony, předpisy a pokyny zaměstnavatele.

Na dny svátku nesmí zaměstnavatel určit čerpání dovolené.
Pokud tak učinil, měli byste to řešit → obrátit se na inspektorát práce ( http://www.suip.cz ).

anonym

Tím ale nemyslím že na co se ptám je ze zákona, jen se ptám..