zvonisek

Jak je to vlastně s kohoutem?

Říká se,že kokrhá vždy s východem slunce. Nicméně by mě zajímalo, jak je to v případně, kdy se rozední třeba až v devět hodin a je dlouho tma. Znamená to tedy,že kokrhá až v devět hodin?

Nejlepší odpověď
annas

Něco v archiovu.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pro%C4%8D%20ko­hout%20kokrh%C3%A1

1. Kohout zpravidla kokrhá ráno. Jestliže je ho slyšet po celý den, znamená to, že chrání své „stádo“, cítí se ohrožen sokem.
Každý třeba z pěti kohoutů chce, aby mu patřily všechny slepice.
Kohout na svém smetišti nejraději kokrhá …

2. Kohout začíná kokrhat v době kuropění.
Jde o dobu, kdy začínají kokrhat kohouti, tedy časné ráno. Je to „první kur pěnie“.

3. Kokrhání je vymezování teritoria. Pokud by široko daleko nebyl žádný kohout, ten jediný by párkrát zakokrhal a tím by to bylo vyřízeno. V okamžiku, kdy na jeho kokrhání reaguje jiný kohout, kokrhání se opakuje. A tak stále dokola a dokola…"

Další odpovědi
Drap

Ano, v zimě kokrhá později. Ale nenech se mýlit kohout může zakokrhat i v poledne.

GM

Náš kohout kokrhá po celý den.

mosoj

A to je kdy?