matxjka

Jak je to v USA se školama?

zdravim, za par dni mi bude 15, mama dost uvazovala o stehovani do USA, ale zajima me, jsou tam nejake „stredni“ skoly, ktere mluvi cesky? aspon polovicne, moje znalosti anglictiny se pohybuji kolem B2, ale i tak z toho mam docela bobky, muze mi nekdo rict jak to tam chodi?

Nejlepší odpověď
Alesh

Jo, v každém větším městě mají českou školu, to je snad jasné, ne? 😁
Asi takhle, v určitých oblastech se vyskytuje větší koncentrace potomků českých imigrantů, ti se občas snaží uchovávat aspoň z části nějakou tu „českou vazbu“, tedy např. jejich potomci se učí aspoň trochu česky atd. Na výuku v češtině tedy můžeš zapomenout, maximálně se někde budeš moct učit česky v rámci výuky. I pravděpodobnost, že by ses dostala na takovou školu, kde učí češtinu, je mizivá, natož aby tě tam učili v češtině… zapomeň!!! 😁

Další odpovědi
_Bůh_

Na mámu tam nikdo nečeká, že dostane pracovní vízum není jisté.

matxjka

na to jsem se neptal.

cochee

A to reaguješ na koho?