zjentek

Jak je to se stravou u sportovců?

Nepopíratelně sme to, co jíme.
Je tedy nutný, aby takový vrcholový rychlobřuslar, oštěpař, střelec, cyklista, kánoista, šachista, tito všichni aby měli naprosto odlišnou skladbu jídelníčku? Může skladba jídla vrcholovýho cyklisty, na trati „odrovnat“ třeba rychlobruslaře?

A jak u těchto konkrétních sportovců jedním slovem nazvat jejich sportovní „vybavení“? Mně vypadlo slůvko, který by to vyjadřovalo ve větě: „Kuchař atletům v těchto sport. odvětvích omylem pomíchal talíře s porcemi konkrétně určenými dietology a spotrovci později při výkonu zoufale nezvládali své.............“. Když mluvím o zmiňovaných sportovcích všeobecně, můžu tam dosadit nástroje nebo náčiní?

Které ze slovíček je v tomto případě nejvhodnější dosadit? Annas? Předem díky ;)

Nejlepší odpověď
Kepler

Pro silové sportovce jsou základem sacharidy a pro budování svalové hmoty taky dostatek bílkovin. Pro jednotlivé disciplíny se jídelníček může mírně lišit. U šachisty je to celkem jedno, akorát by před turnajem neměl ládovat fazolový guláš s teplým chlebem, protože by svými ruprechty nedovoleným způsobem rušil koncentraci soupeřů, případně by ho diskvalifikoval kvůli použití chemických zbraní. Jinak je počteníčko zde: https://www.pes­tryjidelnicek­.cz/magazin/ji­delnicky/jidel­nicek-pro-sportovce/

Rokio

Ještě chci podotknout, že mezi další druhy prdů patří lví pšouk a šumiduch. Lví pšouk je středně hlasitý a středně smradlavý prd a šumiduch je tichý až neslyšný prd vysoké smradlavosti.

aliendrone

Keplere >>> „ruprechty“… tywoe, mám kvůli tobě Kofolu v klávesnici i na monitoru!!! Okamžitě zařazuji do svého slovníku mezi „oblíbené“! :D :D :D

Kepler

Opravdu jen kofola? Ale ruprecht je celkem známý pojem v prdologii pro zvláště vydařený hřímavý flatus. Jinak málokdo ví, který flatus je těžší, zda ženský, nebo mužský. Schválně hádej.