Kelt

Jak je to s vyhledáním spolužáků, třídy apod.? Bylo tu, není tu.

Když chci vyhledat bývalou třídu, školu, zjistit stav, kde to zjistím? Dříve tam byly stránky, zadal se ročník, škola. Bylo to podle ročníků, krajů. Dnes je to někde jinde už několik let. Nasměrujete mne nebo poskytnete informace? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste zadat absolventi a název školy. Našla jsem seznamy u dvou škol od vzniku školy do současnosti.

Zkoušela jsem několik škol v okolí, ale všechny nemají seznamy na svých stránkách.

--
Jenže seznamy třídy se jmény žáků a stránce Spolužáci musel někdo založil, i když už neexistují.

Stejně na stránce Sousedé je musí někdo vytvořit.

Nevkládám odkaz na seznam absolventů školy od r. 1923, protože jste zřejmě tuto školu nenavštěvoval. Dnes 5. 10. slaví jubileum.

Další odpovědi
briketka10

Jen vím, že Spolužáci.cz skončili kvůli GDPR.
https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/clanek/spoluzaci-cz-konci-po-14-letech-kvuli-gdpr-9908
Ale našla jsem toto:
https://spolu­zaci.libimseti­.cz/

Hlada

Spolužáci na Seznamu skončili. Ani tam ale nebyly seznamy úplné. Někdo ze třídy je tam musel zadat a aktualizovat. Lepší je, když někdo udržuje aktuální seznam třeba v Excelu a čas od času to pošle ostatním. Zkus se obrátit na někoho ze třídy.

cochee

Dotaz je trošku hodně obecný, nevím, na co se ptáš. Vím akorát, že stránku spoluzaci.cz (pokud se tedy ptáš na ni), patřící portálu seznam, kde jsem dělal nějakou dobu amatérského admina, bez náhrady zrušili, protože by muselo být vynaloženo příliš velké úsilí (programátorské a i ekonomické), aby portál vyhověl směrnicím GDPR, které v tu dobu vstupovaly v platnost.

Kepler

Jak píše briketka, spolužáci skončili vloni. Existuje však náhrada https://www.sou­sede.cz/spolu­zaci?utm_source=sez­nam&utm_medium=cpc&ut­m_campaign=VS_kw_spo­luzaci_Sousede­.cz&utm_conten­t=spoluzaci&ut­m_term=spoluza­ci

ivzez

Po zrušení služby Spolužáci (to nebylo kvůli GDPR, Seznam
jen GDPR využil k ohlášení ukončení služby) už asi nikde.

Existují jakési náhrady na různých webech, ale už to tam nikdy
nebude celé, protože ti, kdo hledali náhradu, zvolili různé weby,
služby či další možnosti.

Mně se zdálo nejschůdnější založit nový účet u Google
a seznamy vést v GoogleDocs.

Poznámka:
Z těch nabízených služeb se mi jako nejlepší zdají „Sousedé“, kam
se musí každý zaregistrovat sám → není možné, aby tam jeden člověk
zadával „kohokoliv“ (, což byl problém Spolužáků).

Zpět k otázce:
Podle mne by bylo nejlepší si vzpomenout, kdo → který spolužák
měl po ukončení školy udržovat seznam a toho kontaktovat.

Další možnost je Facebook → vaši spolužáci tam účty mít nemusí,
ale s poměrně velkou pravděpodobností je tam mají jejich děti.

Katastr nemovitostí:
Jestli někdo bydlel v rodinném domě, je možné, že v domě stále
žije (rodinné domy se zas tak často neprodávají) někdo z rodiny,
kdo zprostředkuje další kontakt.

anonym

ivzez, skutečně to bylo kvůli GDPR byla tam naprosto zjevná přímá souvislost. Spolužáci by se musely zásadním způsobem přepracovat aby s GDPR byly kompabitilní, už by nebylo možné jako dosud ty seznamy veřejně publikovat a najít se v nich. Musel by být zaveden systém cílených pozvánek od autora skupiny a do té doby dokud pozvánka není přijata nesmí být daný člen ve skupině uveden. Protože Seznam dobře věděl že to by návštěvnost služby ještě výrazně zhoršilo a už tak nebyla nijak slavná, raději než do tohoto přepracování (říkejme tomu DOWNGRADE, protože přesně to by to bylo) se nepustil a raději ohlásil konec protože za nových podmínek, které výrazně zkomplikovaly provoz služby pro službu prostě neviděli žádný růstový potenciál.

briketka10

Keplere
to zkusím Díky 😁