tony2412

Jak je to s trvanlivostí léků?

Potřebuju prodělat vyšetření a mám si vzít večer před vyšetřením protialergický lék jednu tabletu a ráno taky,našel jsem doma zodac ale je prošlý 8 měsíců,bude účinný?Nechce se mi kupovat zbytečně kvůli dvěma tabletám nové balení,stejně si myslím že prošlé léky posíláme asi do Afriky a i různý obvazy atd.Vždyť to je chemie,co by se na tom zkazilo?

Odpovědi
Kepler

No, právě že je to chemie a často dost složitá chemie. Ne každá látka je stabilní po dlouhou dobu. Je-li prošlá tak dlouhou dobu, účinná už být nemusí. Ale pokud je doba expirace třeba několik let, tak těch pár měsíců navíc snad neuškodí.