Odpovedi18

Jak je to s reklamační dobou?

Ze zákona je to 30 dnů. Hraje v tom roli i čas? 19.ledna jsem věc reklamoval, takže těch 30 dní se bere od jakého data?
19.lledna nebo 20.ledna? Pokud by to bylo den po reklamaci, tak má končit toto úterý 18.2? Na účtence je napsáno, že reklamace bude vyřízena nejpozději ve lhůtě do 30 dnů od zahájení.

Po přečtení tohoto textu na coi.cz nevím zda to je 19.leden nebo 20.leden. – Lhůta běží od okamžiku uplatnění reklamace. Následující den potom, co jste reklamaci uplatnili, je prvním dnem 30denní lhůty.

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj Odpovedi18, 30 dnů se počítá od uplatnění reklamace, takže ve Tvém případě 19. ledna.
To co říká df je nesmysl, kterého obchodníci zneužívají. Řeknou, že reklamací se začnou zabývat ,,až dorazí na reklamační oddělení", tím pádem spotřebiteli namluví delší reklamační lhůtu.

Další odpovědi
elkon

https://www.co­i.cz/faq/1-jaka-je-lhuta-k-vyrizeni-reklamace-a-od-kdy-se-pocita/ nebo také toto: https://busines­scenter.podni­katel.cz/pravo-predpisy/ochrana-spotrebitele/lhuty-pro-vyrizeni-reklamace/

Edison

Hele… a fak to hraje tak důležitou roli, jestli v úterý nebo ve středu?

df

Lhůta začíná běžet ode dne,kdy bylo u prodejce zboží převzato spolu s reklamačním protokolem.

autacek

Vždyť to máš černé na bílém. Den kdy to tam přineseš se do počtu dní nepočítá.

df

Odpovedi18: proč řešíš jeden blbý den? Není to jedno? Snad nejde o život.

df

USERR5: v podstatě jsem napsal to stejné, co ty. Já jsem žádné reklamační oddělení nezmiňoval. Tak nevím, proč píšeš, že tvrdím nesmysly! To je nějaká provokace? Nebo máš trochu vypito?