Do jaké doby musí prodávající vrátit peníze při odstoupení od smlouvy při 3. reklamaci stejné vady?

Odpovědi
cukrar

do doby, podle dohody. Třeba ihned, co tomu brání? do 30 dnů

standa

V těchto případech, kdy se po právní stránce jedná o ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY, tak není stanovena žádná lhůta, protože prodávající je povinen vrátit peníze ke dni nabytí účinnosti tohoto ´odstoupení´ a tímto dnem je den, kdy prodávající prokazatelně převezme vaši „vůli“ odstoupit od smlouvy (nejlépe v písemné podobě).

V praxi by bylo vhodné, aby došlo k DOHODĚ o termínu vrácení peněz… a pokud dohoda nebude dodržena, tak je právo na straně kupujícího, peníze vymáhat.

Pokud to někoho zajímá detailněji, tak níže ve zdroji odkazuji na související článek, ze kterého vyjímám jednu větičku…

„Strana, která přijala před odstoupením od smlouvy plnění od druhé strany je povinna toto plnění vrátit, neboť jinak by u ní došlo k bezdůvodnému obohacení, protože odstoupením od smlouvy právní důvod přijatého plnění odpadl.“

Zdroj: http://www.sa­git.cz/pages/le­xikonheslatxt­.asp?cd=152&typ­=r&levelid=ob_156­.htm