Koupil,rozbalil a vyhodil!

Také se vám stalo,že jste něco zakoupili a následně vyhodili nebo jste to šli reklamovat ?

http://img.na­dapenny.com/t20/113­13/nadap004042588­940232.jpg

Nejlepší odpověď
lexx

Jenom jednou, zkažený salám, vyměnili bez remcání, reklamací bylo asi víc.

Další odpovědi
hanulka11

Také se mi to stalo- zvláště u sýrů, jogurtů dost často ,přestože datumově to nebylo prošlé ,ale jejich skladováním prostě k nepotřebě .V obchodě jsem je při dalším nákupu upozornila a zřejmě si toho byli vědomi,/snad jsem tedy nebyla sama/ vrátili mi peníze, aniž bych zboží přinesla.

baghira

Nepamatuju si, že by se mi něco podobného stalo, ale záleží na ceně. Sejra za desetikorunu bych vyhodil a neřešil, protože vynaložené úsilí a čas by mi za to nestál.

briketka10

Stalo,jednou jsem reklamovala magnetofon z Tuzexu sám se zastavoval dali mi hned nový,jindy zase rifle s rozbitým zipem,varnou konev co nevařila a drahou úspornou žárovku,bylo by toho víc samé dražší věci,synovcovi košili,mám na reklamace smůlu..

jmhad

Reklamujte!Vy jste si své penízky museli vydělat,tak proč dávat obchodníkovi a následně lajdáckému výrobci něco zadarmo.Zejména u potravin,kde je na reklamaci 8 dnů,pokud v této době neprošla záruční či spotřební doba.V marketech zpravidla visí u pultu s lahůdkami cedule – spotřebujte do…

  • což je doba použitelnosti.Je-li potravina označena dobou použitelnosti, tedy slovy: „Spotřebujte do…“, musí výrobce na obal doplnit i údaje o podmínkách skladování.

Doba použitelnosti se používá pro potraviny, které podléhají rychle zkáze, a musí být proto rychle spotřebovány, např. jogurty a jiné mléčné výrobky, ryby, chlazenou drůbež, výrobky studené kuchyně atp.
Datum minimální trvanlivosti se uvádí slovy „Minimální trvanlivost do…“ a opět následuje uvedení dne, měsíce a roku.
DMT se většinou označují potraviny, které se rychle nekazí. Příkladem mohou být konzervy, sušenky, čokoláda, nápoje, těstoviny atp.
Potraviny s prošlou dobou minimální trvanlivosti lze uvádět do oběhu pouze pokud jsou zdravotně nezávadné a pokud jsou jako prošlé označeny a odděleně umístěny. (Označení slovem „sleva“, „akce“ není v žádném případě dostačující). Po ukončení data výrobce nezaručuje chuťové a výživové kvality výrobku. Odpovědnost za zdravotní nezávadnost potraviny s prošlou dobou minimální trvanlivosti přebírá prodejce.
Takovou vědomě koupenou potravinu už reklamovat nelze.

Vlk-Gabriela

U potravin jsem se snad jenom jednou setkala s nepříliš vitálním smetanovým krémem a tak skončil v popelnici.