Avatar uživatele
Registrovaný

Jak je to s placením za stočné?

Mám dům v obci Žďárná(okr.Blansko),který má jímku s přepadem.Do jímky jde pouze voda používaná v domě.Odpadní voda odtéká(asi 500m)obecní kanalizací bez jakéhokoliv zásahu do řeky Žďárné.
Musím v tomto případě platit vodárenské společnosti za stočné?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nedávno jsem položila podobnou otázku, http://www.odpovedi.cz/…, třeba vám odpovědi k něčemu budou. Samozřejmě i já pořád vítám další fakta k této situaci...
Doplňuji:
Isken - a vy platíte nebo po vás placení vodárná vyžaduje?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Když opominu fakt, že odpadní voda teče do řeky, což se mi vůbec nelíbí, myslím, že platit asi byste měli, protože používáte kanalizaci. Píšete, že do jímky jde voda z domu a odpadní voda do té obecní kanalizace jde odkud? Ta jde z toho přepadu?
Řešila jsem do loni.
Také je to o tom, zda máte do domu zavedenou vodu. potom byste platili stejnou měrou vodné i stočné, pokud vodu nemáte, platí se asi průměrem.


Avatar uživatele
Bronzový

pokud berete vodu od dodavatele,a platíte vodné,to samé množství platíte i jako stočné,
placení kanalizace je vyhodnoceno v placení daně z nemovitosti
ALE KAM JDE ODPAD Z DOMÁCNOSTI,VČETNĚ FEKÁLU

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

1popelka1

ISKEN, nedalo mi to a protože na odpovědích.cz jsem nedostala odpověď s určitostí jen domněnky, zjistila jsem si vše sama u vodárenských společností.

Nejprve, co je stočné podle zákona: Stočné je úplatkem za odvádění odpadních vod. Právo na stočné vzniká okamžikem vtoku odpadních vod do kanalizace. Stočné je tedy cenou za službu spojenou s odváděním a čištěním, popřípadě zneškodňováním odpadních vod. Právo na stočné má vlastník kanalizace, není-li uzavřena smlouva mezi vlastníkem a provozovatelem kanalizace, ve které by bylo stanoveno, že na stočné má právo provozovatel kanalizace.

Vlastník vodovodu nebo kanalizace, popřípadě jejich provozovatel, vyplývá-li tak ze smlouvy uzavřené mezi vlastníkem a provozovatelem, je povinen předložit odběrateli na jeho žádost výpočet vodného a stočného včetně ceny za 1 m3 dodané pitné vody nebo odvedené odpadní vody.
Celý text http://www.epravo.cz/…

Pokud není septik napojen na veřejnou kanalizaci, která je zakončena čistírnou odpadních vod, nemusí odběratel platit stočné. Pokud by ovšem přepad ze septiku byl zaústěn do "nějaké" kanalizace zakončené volnou výustí do vodoteče a tato výusť je ze zákona výustí sledovanou s danými limity znečištění a provozovatel kanalizace ji eviduje a platí za ní poplatky, potom odběratel stočné platit musí.
V případě, že bude vybudována veřejná kanalizace, měl by se odběratel ze zákona na ní napojit a septik zrušit, neboť vypouštění odpadních vod do veřejné kanalizace přes septik není ze zákona povoleno.

Avatar uživatele
Registrovaný

ISKEN

Děkuji za Vaši odpověď,zatím nejlepší.
Bydlím v této obci jen pár měsíců,takže musím zjistit podrobnosti.Dozvěděl jsem se ale zajímavou věc.Zhruba před 6 lety občané podepisovali smlovy na placení stočného s tím,že zde bude vybudována čistička odpadních vod.Ta do dnes vybudována není.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2168
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 934
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.