surikata001

Jak je to s občanstvím po svatbě?

Hezký večer, dostala jsem svatební oznámení kamarádky a přemýšlím, jak to bude mít po svatbě. Její nastávající ( cizinec ) má totiž dvojí občanství. Dostane i ona automaticky občanství obou zemí? A jde to vůbec, aby někdo měl tři občanství ( své a dvě „vyvdané“ )?

Odpovědi
Kelt

Nejsem si jistý, ale myslím si, že ona dostane občanství té země, ve které bude žít. To za předpokladu, že manžel má občanství v zemi, ve které žije a bude žít se svou ženou. Pokud to bude u nás, zůstává jí české občanství, i kdyby se vdala za mimozemšťana.

jiri Linhart

Obcanstvi si muze zvolit ! Krasnym prikladem je Kcharel Schwancenberg,ktery ma snad troje !