Nick42364

Jak je to ohledně nájmu?

Dobrý den jak je to v případě této nájemní smlouvy s vyučtováním? Majitel má napsáno ve smlouvě dva " proti mluvy ", že kauce by měla být předána v den ukončení nájmu a poté něco o kompletním vypořádání do 30 dní. Dále majitel ve smlouvě přesně neurčil kolik půjde konkrétně na jednotlivé služby, pouze zobecněno 8500kč je na nájem i služby. Jak by se případně řešilo že by byl nedoplatek pokud by majitel tvrdil že odváděl SVJ 100kč za každou položku služeb? Plyn a elektřinu mám na sebe. Je majitel povinnen mi předat v den skončenní nájmu kauci v plné výši zpět? Samozřejmě za předpokladu že nebude žádné neuhrazené nájemnné ani jakékoliv poškozenní bytu a byt bude předán bez vad a včas. A dále mě zajímá jestli má tedy majitel bytu provést na své náklady mimořádné vyůčtování služeb? Přece jenom si do smlouvy majitel vepsal strana 3 VIII. dvě poslední věty .

Odpovědi
Hlada

To je otázka pro ministra školství. Jak je možné, že ze škol vycházejí absolventi, kteří nejsou schopni vyřídit zcela běžnou životní situaci, s kterou se setká prakticky každý dospělý člověk? Smlouva je tak nejasná a neurčitá, že něco takového by minimálně poučený člověk nemohl podepsat.
S pronajímateli se musíte dohodnout. Tahle smlouva vám nepomůže a jakékoli „právní“ řešení nepřichází v úvahu.
**Než cokoli podepíšete, dobře si to přečtěte! **

Pepa25

Žádné protimluvy nevidím. Kauce (jistota) se nemá vracet v den ukončení nájmu – aspoň nic takové tam nikde není (pokud to tam někde vidíte, prosím o konkretizace). Kauce se vždy vrací až po 30 dnech (IV. 6). Něco jiného jsou náhrady škody (čl. VIII) – v celém odstavci se ani jendou slovo jistota nepoužije, ani v něm není odkaz na čl. IV).
Povinnost provést mimořádené vyúčtování pronajímatel nemá. Pouze nemůže nic chtít po uplynutí 30denní lhůty po vrácení kauce.
Závěr: Smlouva je ve věci vracení kauce nejasné, resp. nevýhodná pro nájemce. Doporučuju postup dohodnout dříve, než to nastane, a ideálně tuto dohodu si nějak vzájemně potvrdit.

Nick42364

Je super že jste všichni strašně chytří ale já nejsem poskytovateol pronájmu ani majitel bytu,on si určuje podmínky. Další realita je taková že podepiš nebo si hledej jinde byt.

Nick42364

https://ctrlv­.cz/WTas https://ctrlv­.cz/YYlv https://ctrlv­.cz/o6gm