Kepler

Jak je možné, že zdravotnický personál je nejohroženější koronaviry?

Je pravda, že jsou nejčastěji ve styku s nakaženými, ale zároveň vědí jak se nejefektivněji chránit. Málem pracují ve skafandru. Znamená to, že tradiční metody ochrany nejsou příliš efektivní?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nemocnice je REÁLNÝ PROVOZ, nikoliv laboratoř. Jako ischemický stehnolog z praxe víš, že v reálném provozu je prakticky vyloučeno zabrátnit všelijakým (byť obvykle nikoliv katastrofickým) únikům, navzdory veškeré snaze. Taková Spolana v Neratovicíéch by mohla vyprávět. ;) :D :D

No a ve „virovém provozu“ (kde se sice vir „nevyrábí“, ale naopak likviduje) je to úplně stejné. Nedbalost, pohodlnost, vyložené lemplovstí i čistě technické příčiny, to všechno dohromady je NEVYHNUTELNÉ tam, kde pracují lidé, no. ;) :D :D

Další odpovědi
Gonfaloniér

Zkrátka stačí, že jsou neustále s nakaženými. Vždyť to stačí. To je přece logické, respirátor aj., tomu taky nemusí na 100 % zabránit. Spší ani na 80 %. Obzvlášť když to nosí celý den. Vyčerpání – fyizické a psychické – taky oslabuje lidské tělo a je zranitelnější vůči koronaviru. Sestra pracuje v nemocnici a je vyčerpaná z neustálého (12-ti hodinového) nošení respirátoů, neustálé dezinfikaci, jednání s nakaženými a hlavně všemi těmi opatřeními, které musí pořád a pořád dodržovat a opakovat,… – bolesti hlavy, únava, stres, malátnost,…
Nezapomeň, že v tom jsou sice skoro celý den – v těch ochranných pomůckách, ale taky se skoro celý den tomu covidu vystavují. Nemluvě o tom, že i oni musí jíst a chodit na záchod. Asi nejedí s respirátorem přes ústa. Samozřejmě se musí před svačinou (vchodem do jídelný) řádně „očistit“ vydezinfikovat atd. ale ani v trom nemáš jistotu. Po pár použitích či hodinách se ty věci taky musí měnit, když tam jsou třeba 12 hodin.

Takže dodržování hygienických a jiných opatřeních zkrátka nemusí stačit k tomu, aby se nenakazili. Šance, že taky onemocní tam je. Lepší metodu ochrany asi neuděláš, protože v nemocnicích dělají zaměstnanci ten nejzodpovědnější a nejsložitější proces ochrany. Ale ani to nemusí stačit. A taky stačí chvilka „nepozornosti“ – na chvíli si zdělat respirátor atd.

zjentek

Znamená to, že když je na světě PANDEMIE, tak že je na světě pamdemie a člověk s tím nemůže VŮBEC NIC dělat. Leda by se zakopal pod zem a počkal, až pandemie nebude. Proč? Protože řádí nebezpečná pan – de – mie. Takže kdo má pandemii přežít, bude žít i po ní, kdo ne, nepřežije ji. A vystavovat se kovídkem extrémně exponovanému prostředí je HAZARD! Nutno zde popřát HODNĚ ŠTĚSTÍ veškerému tomuto personálu a s obdivem celý tento staff hýčkat, jak jen možno, bo kovídek je „PRO KAŽDÉHO“.

Já osobně před zdravotníky smekám a na druhou stranu si říkám, kdyby za svou práci nepobírali výplatu… anebo třeba žoldáci v boji na život a na smrt… no, nechme toho, každý svého štěstí strojvůdcem.

Mc Merkurion

… a to jako když vim, že plotýnka je hajs a já na ní šáhnu, ta se nespálim … hele, jedna včela tě nepíchne, ale když strčíš hlavu do úlu, tak se určitě minimálně jedna najde ..

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

VŠÍM, co člověk v boji s pandemií dělá, dělá ve skutečnosti a prakticky jen to, že „NATAHUJE ČAS“. nIČEMU JINÉMU NEPOMÁHÁ, NIC JINÉHO NEOVLIVŇUJE, nevymýšlí, netvoří. Jen získává čas. Myslí, že ví, na co. Kdo neví na co, fandí těm, kteří tvrdí, že vědí, proč je třeba získat čas. Mezitím si pandemie „JEDE“, ŽIJE SI VLASTNÍM ŽIVOTEM I BEZ NĚJ (to je metafora, fyzicky člověka potřebuje) a v samotném závěru budou výsledky přesně takové, jaké budou, jen SE SPOŽDĚNÍM, důsledkem natahování času člověkem. Kromě drsné „daně za zpoždění“ (bez komentáře) však budou přeživší po tak či onak přirozeném průběhu pandemie trpět dalším, pro všechny druhy fauny agresivním nešvarem jako důsledku bránění průběhu pandemie a ten se už dnešním generacím hromadí jako vedlejší produkt tohoto naprosto zbytečného protahování celého pandemického procesu a je jím BRUTÁLNĚ ZNEČIŠTĚNÁ PLANETA ZDRAVOTNICKÝM MATERIÁLEM. Totiž tento materiál je tím jediným, čím se typicky konzumní člověk snaží přirozené (od přírody) pandemii bránit. Pokud tedy chce, aby se tomuto jeho zbytečnému a zhoubnému počínání vůbec, nakonec říkalo OBRANA.

Gonfaloniér

Asi všude tam. Normálně to platí. Zdravotníci jsou nejohoženější samozřejmě z hlediska prefesí. Jinak jsou (všeobecně) nejohroženější (ve smyslu nejzranitelnější) staří lidé a nemocní s oslabenou imunitou a problémy se srdcem.
Stačí zadat do googlu něco jako „zdravotníci jsou nejohroženější“, „lékaři jsou vůči koronaviru nejohroženější“ a různé obdoby tohoto smyslu a článků spoustu. zmíněnomyslím i na novinkách, ve statistikách, v projevech,..
„Zdravotníci/lé­kaři – nejohroženější profese“
„Každý desátý nakažený koronavirem je zdravotník“
„největší počet nakažených: zdravotní sestry, lékaři, ostatní zaměstnanci pracující v oboru, sociální pracovníci, policisté, lékaři,…“
Zprávy z prnví (jarní) vlny i z druhé (aktuální) vlny.

Lékaři jsou v tzv. první linii. Jsou první na ráně. To oni se tomu vědomě neustále vystavují – i když s různými ochrannými pomůskami. Nemusí to stačit.

Gonfaloniér

Pořád se pohybují v nakaženém prstředí. Dělají tam všechny úkony, tráví tam většinu času,… Převlékají se, mění respirátory, jedí, chodí na wc nebo do sprch, jsou v neustálém blízkém kontaktu s nakaženými a testovynými, jsou oslabeni, vyčerpáni, ve stresu, spěchu a zmatku… ovšem, že jsou v ohrožení.

Pepa25

Opravdu je nejohroženější? Jaký je zdroj této informace?

Kepler

Už to asi nedohledám, ale asi to bylo na seznam.cz, možná i na centrum.cz. Nebo v TV, už si to fakt nepamatuju.