Kepler

Jak je možné, že Rusové, kteří disponují kvalitní leteckou a raketovou technikou, nedokáží udělat dobré auto?

Tedy kromě těch, na které si museli koupi licenci.

Nejlepší odpověď
Arne1

Co si představuješ jako dobré auto ? V Rusku mají jiné potřeby než u nás. Oni například kašlou na spotřebu, ale potřebují aby to všude projelo. Spousta u nás populárních aut je tam provozuschopná jen v určitých oblastech země. Zde moderní nízké podvozky jsou tam naprostý nesmysl.

Další odpovědi
Ametyst

Hlavně ze se jim tam nezhroutí doprava ani při minus 40 st.C na Sibiři. Vlaky jezdí, auta startují. Nepotřebují auta nadupaná elektronikou, ale spolehlivá a jednoduchá jako je Lada Niva, která se vyrábí už 40 let.P.S.V Anglii se hroutí doprava s prvním sněhem.

aliendrone

Na to ti odpovím hned jak mi vysvětlíš, JAX PROBOHA na to přišel? :o
Fakt, že se ruská auta nedovážejí protože nesplňují DEMENTOIDNÍ emisní limity EU (platí tam myslím jen Euro 5 a pro diesely snad ještě méně) je jenom jejich VELKÉ PLUS!

Chci jezdit autem, které je spolehlivé a za vynaložené náklady (pořizovací a provozní) mi toho co nejvíce vrátí. Na pojízdné čističky vzduchu (v nichž se můžeš i svézt), do kterých jen neustále sypeš prachy se můžu vykašlat. Tedy rád bych, ale NEJDE to. :(

BTW – spousta offroaďáků ti bude přísahat – Suzuki Samurai nebo Lada Niva (čistě sovětský koncept)! ;) :D :D

Mr. Marek

Specializují se na jinou výrobu. Jejich automobilka by neobstála, vždyť i v minulém století to nebylo žádná pecka. Daleko lepší byly ,,dederónské" trabanty, nebo naše Tatry. Ne každý může bý konkurenceschopný na trhu. I kdyby byla ruská značka na trhu, upřednostil bych osvědčenou německou, jihokorejskou nebo japonskou značku.

successful

Rusové se už od SSSR specialuzují především hlavně na vojenskou techniku (nic jiného se tam vlastně nevyvíjelo).
O ruských autech nic moc nevím, tak neposoudím. Ale téměř vždy je to o firmách (ne o státu). Když se říká, že někdo dělá taková auta, čokoládu, nábytek nebo cokoli jiného a chválí se stát, ze kterého to pochází, tak to není úplně správně, protože to dělají téměř vždy soukromé firmy, které s tím státem mají společné jen to, že jsou na jeho území. Ale ta kvalita nepochází od státu. Je to firemní kvalita, kterou ten stát ani neovlivňuje a když, tak jenom malinko (spíš podporou jejich odvětví a umožnění toho jejich podnikání – např. i dobrými podmínkami).
A taková armádní technika se vyvyjí i ve státním výzkumu (to už pak záleží na financování a Rusové si na tohle vždy potrpěli). Pak jsou tady místní i zahraniční vojenští dodavatelé (převážně soukromé zbrojovky). A kupuje se od těch nejlepších, kde je nejvyšší kvalita a dodávají různě po světě. A jen samotné ruské zbrojovky jsou jedny z největších a nejvýkonnějších na světě. Nonstop práce. ;)
Automobilky jsou firemní (soukromé) = moc na nich nezáleží, z pohledu státu, Armáda je státní a potřebuje plnou státní podporu při vývoji, financování atd., ale taky jsou tam hlavně soukromí dodavatelé. A (velké) zbrojovky jsou jiná liga než auta, ty si nemůžou dovolit vyrábět šunty nebo nedostatečně vyspělou techniku. To by vůbec nikdo nekupoval (na rozdíl od aut). Součástí velkých soukromých zbrojovek je i výzkum, protože je nezbytný (a to i s podporou státu a státního výzkumu = stát si může rovnou říct, co chce vyrobit). Auta jsou pro jednotlivce/občany, záleží na firmě, kde dodává atd (a jakou má kvalitu). Různé zbrojovky zásobují přímo státy, tam je kvalita nezbytná.

elkon

Dakar jezdí úspěšně špičkové Kamazy.

Midoc

Ruská auta.
https://automix­.denik.cz/maga­zin/prvni-off-road-vznikl-nejspis-v-rusku-20180512.html

mosoj

No od tebe se objektivita čekat nedá. Opět nic nevíš.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=8SeOJ84ve6w

honza19hk

Otázka je co si představuješ pod pojmem dobré auto. Třeba Lada niva je naprosto ideální pro lidi co dělají v lese.
Dnešní auta přecpané elektronikou a všemi možnými a někdy i zbytečnými systémy nepovažuji za dobré auto.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

successful

V armádě je to nutnost (pro každý stát by to tak mělo být). A u tak velkého a početného státu je nezbyztné, aby měli dobrou armádní techniku (vůbec celkově armádu).
V SSSR museli dbát hlavně na to. Jak jinak by tu totalitu udrželi, když ne vojenskou silou? (Zastrašováním, mocí a násilím = hrubou silou) Jinak by se hned všichni bouřili, ale lid samotný nemá nikdy proti organizované armádě/ozbrojeným složkám šanci. Na počtu nezáleží, klidně se můžou bouřit skoro všichni. Když nemají podporu alespoň policie, tak proti armádě sami nic nezmůžou a počty moc nehrají roli. Proto viz i Bělorusko. Žádná šance na vítězství, když jediný kdo se bouří a je nespokojený, je lid. Armáda a policie je s Lukašenkem, tak lid si ani neškrtne a mezinárodní pomoci se bát nemusí.

Kepler

Arne: samozřejmě jsem měl na mysli normální auta na silnici, které by byly schopné i významnějšího vývozu. Nakonec i ty SUV a vyložené teréňáky umime vyrábět lépe i my, resp. zbytek Evropy.

Kepler

Mosoj: tebe je tady škoda, mohl bys v Rusku vyrábět koloběžky. Lada nikdy nebyla Ruská automobilka. Začala s licencí od Fiatu a dnes pokračuje s Renaultem.

led

Kepler, najlepšie by boli terénne obojživelné kolobežky s pásom, len taký malý atómový pohon. Tie by Američanom a Japoncom vytreli zobák, žiadne skútre a podobné rachotiace obludy.