dmatejek777

Jak je možné, že nafta(ropa) hoří i ve vodě?

Nejlepší odpověď
Drap

Nehoří ve vodě, ale na vodě. Nafta je lehčí než voda, proto plave na hladině a může hořet.

Další odpovědi
anonym

„Ve vodě“ nehoří – ale vzhledem k tomu, že má hustotu menší, než voda, ´plave´ na hladině – a je-li jí dostatek, lze ji i zapálit – resp. lze zapálit její výpary, oheň pak zahřívá vrstvu nafty na hladině vody a podporuje tak její další odpařování a tedy i hoření.

postcd

protože je mastná a nesmísí se s vodou (dokud se biologicky nerozloží?) není tedy smísená a není důvod proč by nemohla hořet

honza19hk

protože plave na hladině a oda je pod ní.proč myslíš že se ropa a nafta hasí pěnou.