kostitrasz

Jak je možné, že 99% mikrobů v našich vlastních tělech pro vědu stále představuje záhadu?

Každý den čteme mnoho zpráv o různých neuvěřitelných vědeckých objevech z oblasti astronomie, techniky apod., nicméně pokud jde o naše vlastní těla, v našich vědomostech jsou stále velké mezery. Chcete konkrétní příklad? Nedávné výzkumy ukázaly, že na každou buňku připadá zhruba 1,3 mikrobů – přičemž drtivou většinu z nich neznáme.

Odpovědi
mosoj

Ne, drtivá většina těch bakterií je tělu prospěšná a nepostradatelná! Průměrný člověk má ve střevech 1,5 Kg ! bakterií!!!! Chceš říci, že lékaři neví k čemu jsou a co ve střevech dělají?

Ametyst

Hm, také mi je divné, jak může medicína léčit bez znalostí příčiny chorob.

Ametyst

Mosoj: Jak si potom vysvětlit, že lékař předepíše antibiotika a mlčí jak partyzán o nutnosti starat se o střevní mikrofloru. Hlavně že jsou ATB stále silnější a agresívnější. Nevědí to?
Dříve současně předepisovali vitamín B automaticky. Potom si ho musel pacient koupit, potom o vitamínu B zmlkli úplně. Je příliš levný, proto nastoupila pochybná předražená probiotika.