LiCCaLi

Jak je možné, je-li to možné, že např. rodiče, kteří mají krevní skupinu AB a 0, že jejich potomek má krevní skupinu AB?

Přeci jen genotyp krevní skupiny AB jsou dominantní alely A a B, přičemž genotyp krevní skupiny 0 jsou dvě recesivní alely 0. Tedy genotypový poměr je 1 A0 : 1 B0 a fenotypový poměr je 1A :1B, čili potomci mohou mít krevní skupinu A nebo B.

Odpovědi
Mc Merkurion

… no, to je jednoduchý? … matka je vždy jistá, což se o otci říct nedá >>> a tím je vysvětleno vše …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

alik360

to si teda nemyslím můžeš být adoptovanej