Avatar uživatele
Kepler

Jak hodnotíte současné škodovky obecně?

Prosím, bez těch nesmyslných módních SUV.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Anikitos, Ušel ventil, EKSOT123 před 1948 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jiný názor

Hodnotím je kladně

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JáJsemKarel!

Jiný názor

Žádný názor. Vím pouze, že to jezdí. A to je asi tak všechno, co bych od auta očekával.

Upravil/a: JáJsemKarel!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Anikitos

Průměrná kvalita za průměrnou cenu

Dobré auta (sice jak které), ale upřímně si myslím, že kopírují jiné modely. Vyjde určitý typ renaulta nebo volkswagenu a do 2 let má škoda téměř nachlup stejné auto, ale samozřejmě pod svou značkou. :DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jepik

Dobrá auta

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Dobrá auta

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ušel ventil

Průměrná kvalita za průměrnou cenu

Ted se nedělají auta aby vydržela milion km , ted jsou např všechny motory vyráběny na dojezd 250 000 km , ale ani to někdy nevydrží .
Když se před 20 lety prodalo 360 000 škodovek tak ještě byly vyráběny aby aspoň chvilku vydržely ,ted když se jich vyrobí jen u nás přes milion a další milion v Rusku a Číně tak už to nemohou vyrábět aby to vydrželo věčně , musí se vyrábět a prodávat pořád , ale že jde kvalita dolů to platí pro všechny automobilky , jinak by se všichni neuživili kdyby vyráběli perfektní stavy na X let ,
Peugeot např nakupuje tu nejlevnější – nejhorší ocel již 15 let a to se děje všude

Upravil/a: Ušel ventil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

Průměrná kvalita za průměrnou cenu

Designově se mi škodovky hodně líbí, jsou takové decentní a elegantní. Interiér je samozřejmě závislý na výbavě, třeba Suberb se základním plastem všude uvnitř je naprostý výsměch. Kvalitou je škodovka hodně za konkurencí, výbava pokulhává a není tak sofistikovaná, jako například u VW nebo Oplu. O motorech škoda mluvit, ty 70+kw 1.0 jsou týrání auta i člověka. Velice děkuji těm sluníčkářům, ekologům a ministerstvům životních prostředí, že můžou za tento fenomén extrémně nekvalitních motorů, které se začínají sypat po 100k najetých km. A ještě si tohle dovolí dávat do SUV, to mi hlava nebere. A volitelná výbava je taky výsměch, za cenu základního packu u jiných výrobců (rádio, ledky, litá kola, klima atp.) dává škodovka surové auto bez autorádia a zadního stěrače. To vážně nemá obdoby. Aneb výsledná cena = cena auta + minimálně 50k za nejprimitivnější výbavu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Jiný názor

Tušili jste, jak dobrý vůz je »Škodovka«?
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tusili-jste-jak-dobry-vuz-je-skodovka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Napster

Nudné

Vzhledově hezký ale 90% Nízkoobsahy doháněný turbem s nulovou životností.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Ušel ventil:
myslím, že nemáš správné informace. Viděl jsem reportáž, kde oktávka měla 1 mil. km bez generálky motoru (asi diesel). Akorát byla trochu orezlá. Taky kastle vydží podstatně déle, než dřív (jak u které automobilky). Proto se i starší ojetina dnes prodávají podstatně dráž, než před 20 lety. Pro srovnání: motor Š 120 vydržel tak 100 tisíc, o kastli ani nemluvě.

před 1948 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ušel ventil

já se nebavím o 120ce , nová octávka je po 5 letech víc rezavá než 20 roků stará , a milion najedou ty staré 20 roků

před 1948 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ty prostě ignoruješ fakta. S tou 120cítkou jsem jen naznačil trend. Ta byla tehdy prodejná po 10 letech asi tak za 1/10 původní ceny. Dnešní auta tak za 40 – 50%. Třeba tahle: https://www.tip­mobile.cz/osob­ni/skoda/octa­via/2008/2-0-tdi-cr-dpf-rs-ap-combi.1733177.html

před 1948 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No, vidíte… mně připadají ta auta především nudná. Základní řada – stejný design.
Žádná odvaha ani pokus o extravaganci jako u frantíků. Sporťáček? Chraňbůh, ještě to…

před 1948 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Anikitos

No tohle je trochu sportovní (ale taky zkopírované):
https://www.sko­daplus.cz/Car/1386­405/kia-motors-sportage-2-0-136-kw?query=mark%255B0%255D­%3D17%26model%255B0%25­5D%3D187%26lo­adFrom%3D97%26­maxItems%3D75

:'DD

před 1948 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ale fuj…

před 1948 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Karle, to tě fakt nezajímá, co by sis koupil za své těžce vydělané peníze? Jistě, všechna auta jezdí, ale některá ne moc dlouho.

před 1948 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek