autacek

Jak funguje tento systém (snad výběru vstupného)?

Odpovědi
zjentek

Také to může být ten druh podnikání, kdy suvenýry a občerstvení jsou k dispozici za dobrovolný poplatek dle příslušného ceníku. Tento koncept si dovolí nanejvýš charit.org. či neziskovka, která je někým dotována. Nejlépe obcí, městem, nebo přímo státem. Férový podnikatel se více nežli tím, zda lidé si vezmou či nevezmou, co jim nepatří, raději a prvořadě zabývá tím, aby od něj zákazník obdržel platnou účtenku!

Dochy

Nejsem si jist, jestli je to to samé, ale už i v Praze mají (v Rakousku jsem to viděl už před mnoha lety) systém distribuce novin: Noviny v nepromokavé obálce na sloupku, kdo chce si je vezme. Zároveň je u nich kasička na zaplacení ceny. Nevím jestli u nás jsou ty sloupy pod dohledem kamery, ale v Rakousku je to zcela na principu důvěry. Zkrátka: Něco chceš, vezmeš si to, zaplatíš. Je to samozřejmost. Lidé si nevezmou to co jim nepatří (samozřejmě, vyjímky budou všude)

Emefej

Mě by zajímalo, kudy vyleze účtenka EET?

dubraro

Funguje tak nějak automaticky.
Efemej:
Nápisy na pokladně jsou v angličtině a pokud vím v žádné anglicky mluvící zemi EET není zavedeno.