Jak funguje IP ban?

Myslel jsem, že počítače dostanou od providera vždy jinou IP.

Nejlepší odpověď
gecco

Ne…
Počítače mají od providera ´propůjčenu´ IP obvykle dlouhodobě – jen za to provider ´neručí´ (v praxi se přidělená IP může změnit, ale obvykle se nemění)…
___
Ale jo – přesnější by bylo dávat MAC BAN, jen je to složitější (a i tu si může znalý uživatel leckdy změnit)…
😉

Další odpovědi
setapouch

Ne vždy. IP adresy, pokud nejsou přiřazeny ručně přiděluje DHCP server. Ten má nějaký limit, po kterou IP adresu zapůjčuje, tzv. dobu zápůjčky. Obvyklá je třeba týden, ve firemní síti může být různá, např. v závislosti na zařízení (např. pro notebooky může být v hodinách). Pokud vyprší čas zápůjčky, DHCP server přidělí zařízení novou adresu. Ale pokud v danou dobu adresa je volná, obvykle přidělí tutéž. Pokud volná není, přidlí jinou. Volná není v tom případě, že se zařízení A vypne, později vyprší čas zápůjčky, nějaké zařízení B požádá o IP adresu a DHCP server přidělí původní adresu zařízení A.
U dnešního modelu domácích sítí s hraničními (tj. mezi počítačem uživatele a poskytovatelem Internetu) routery, které jsou zapnuté neustále, nemá jiné zařízení téměř možnost získat adresu, která byla zapůjčena. Takže pravdě+podobnost změny IP adresy není velká.