pizlicka

Jak efektivně vyčistit bazén?

v bazénu jsou pulci a je zeleny,co použít,aby byl bazen opět křištálový?prosím zkusenosti,děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud tam jsou pulci a je celý zelený, tak bych se vyprd na nějaký filtrování a vybírání. Bylo by to drahé, zdlouhavé a chemicky náročné.
Normálně vypustit nebo vyčerpat, umýt savem a napustit čistou vodou. Poté použít tablety 3v1 dle návodu a je pokoj.

Další odpovědi
Drap

Vybrat větší nečistoty síťkou , mechanicky odstranit, nebo rozmělnit usazeniny a celý přefiltrovat.

Kepler

Samotné mechanické čištění a filtrace nepomůže, jinak tam budeš mít tu zeleninu za chvíli zase. Nutno použít bazénovou chemii (desinfekci). Přípravků je spousta a nemusí to být zrovna chlorování.

Hykam

Dvojitá dávka chlor shock, druhý den zopakovat. Další den dvojitá dávka vločkovače, další den zopakovat. Samozřejmě po celou dobu puštěná filtrace, podle potřeby filtraci čistit. Až si zbytek nečistot sedne na dno, vyluxovat mimo bazén a dopustit vodu.

mosoj

Dávkuj podle rad, ale pokud nebudeš filtrovat práce marná.

brazdarom19

Docela dobrá praxe je bazén nějakým způsobem zakrývat když ho nepoužíváte. Pak toto nemusíte tolik řešit. Určitě je pak dobré koupit i nějakou kvalitní chemii a filtry do bazénu To je podle mě takový základ. Jinak co se týče čištění, tak my na toto používáme takový ten bazénový vysavač a musím říct, že to funguje opravdu velice dobře.

Kamilovo

Taky jsme měli bazén věčně špinavý, a tak jsem se rozhodl, že by to chtělo nějaké radikálnější řešení. Trošku jsem pátral a na https://www.al­bixon.cz/ jsem objevil vysavač do bazénu, který mě hrozně nadchl. Celou minulou sezonu jsem jej použival a v bazénu se díky němu udržuje čistota opravdu skvěle.

petrdostal

No, pokud chcete mít v bazénu čistou vodu, tak je určitě základ nějaké to chemické ošetření. Vhod může ale přijít například i vysavač bazénu. Já si jeden takový pořizoval zrovna letos a je to dost užitečná věc. Pokud by vás to zajímalo, tak zkuste mrknout sem: https://www.vy­savacebazenu.cz/

majklhanz

Ještě doporučuji využívat modrou skalici, která zabrání tvorbě řas. Více informací o dávkování najdete na http://www.domky-delta.cz/blog/jak-na-udrzbu-bazenu-aby-zustal-pres-leto-cisty/