pizlicka

kdyz nezprovoznim jednu sezonu bazen,znici se natrvalo??

bazen nema zdenou konstrukci,pry se pres zimu nesmi vypoustet.jak zabranit nezprovoznenim na jednu sezonu,aby se bazen neznicil?dekuji moc.
Doplňuji:
jedna se o foliovy bazen s ocelovou konstrukci,napul zapusteny v zemi.

Nejlepší odpověď
anonym

Zkušenost s tím nemám, ale řekla bych, že máš-li bazén přikrytý, je v něm nějaká voda a jednu sezonu ho nevyčistíš a nenapustíš, nemělo by jej to nijak vážně poškodit. Kdyby bylo počasí „pod psa“, také by se s tím nedalo nic udělat. Příští rok prostě budeš mít o trochu víc práce, než si začátkem léta budeš smět zaplavat.
Pokud bys ho neměla křikrytý, tak bych zkontrolovala folii, co s ní udělala minulá vedra. Pozítří má být pěkné horko, tak bych to asi ještě i teď na konce léta nějak vyřešila.

Další odpovědi
venkovan

Pokud voda v zimě nezamrzne, tak během roku bez filtrace bude smaradlavá. Takže potom vypustit, vydrhnout a napustit novou čerstvou vodu.
Takže je třeba si udělat rozvahu zda nechat běžet rok filtraci a nebo potom vyměnit vodu. U nás se voda do bazénu kupuje – dováží ji cisterna

Jana5678

Dobrý den, myslím, že za jednu sezónu se vám nic nestane, ale pokud jste do něj investovali nějaké větší peníze, radši bych koupila zastřešení. My jsem si ho pořídili například tady: https://www.al­bixon.cz/zastre­seni/. Samozřejmě nění třeba hned kupovat něco extrémně drahého, ale nemá smysl ho nechat jen tak vystavovat mrazům a dalším vnějším vlivům.