Postmaster

Jak došlo k tomu, že organizace mají nějakého maskota?

Znáte nějakého originálního hezkého maskota, kterého u nás ještě neznáme?

Odpovědi
annas

Německé maskoty

https://www.go­ogle.com/sear­ch?sxsrf=ALeK­k03f1yZ7xMY58Xi­EkWtGdKAqu6thvg:1628­073144087&sou­rce=univ&tbm=is­ch&q=Deutsche+Mas­kottchen&sa=X&v­ed=2ahUKEwjaoq-LlZfyAhWJGuwKHe­OSCvwQjJkEegQIB­BAC&biw=1280&bih=881

Jinak maskot má svou historii.

https://www.e­tymonline.com/wor­d/mascot

Maskot =„talisman, kouzlo, věc – má přinést štěstí jeho majiteli,“ také to může být „osoba, jejíž přítomnost má být příčinou štěstí“, Původ 1881 z provinční francouzštiny mascotte „kouzlo čaroděje,“ přítel z víly, „kus štěstí“ ), nejistého původu, pravděpodobně z Provensálska nebo související se slovem mascoto „čarodějnictví, fetiš“ (narbonský rukopis z roku 1233 má mascotto „zakoupení, očarování, očarování v hazardu“), od masco „čarodějnice“ ze starého masca, neznámého původu, snad ze středověké latiny masca „maska, přízrak, noční můra“

Maskot byl zpopularizovaný komiksovou operetou francouzského skladatele Edmonda Audrana z roku 1880 "La Mascotte,"o domácí „víle“, která dává štěstí italskému rolníkovi,

Mezi prvního se v roce 1889 maskot stal maskot docela důležitou „institucí“ mezi baseballovýmii profesionálními týmy Ameriky.

Může to být chlapec s něčím zvláštním fyzicky, ale iúspěchem, , nebo to může být býčí mládě, které má výraznou nášivku na levém oku.

Nezáleží na tom, zda je maskot brutální nebo milý, jemný, pokud jeho přítomnost na hráčské lavičce přispěje k vítězství ve hře tím, že ovlivní mysl hráčů, tedy jejich hru a přinese jim štěstí.

Později se objevily firemní maskoty. Firemní maskot je postava nebo věc, většinou oživlá, která se stává symbolickým znázorněním značky nebo společnosti. Jedním z nejstarších maskotů je postavička panáčka Michelina

firemní maskoty
https://www.leaf-animation.cz/blog/co-je-to-firemni-maskot/

Jednoduchou, poutavou a zábavnou formou doručí jasné sdělení zákazníkovi,
Pomáhá si jejím prostřednictvím zapamatovat značku
Případně působí na emoce, „probudí“ zákazníky> .

elkon

Vybraly si ho a odsouhlasily.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Postmaster

Zde jsou nejlepší USA maskoti
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Mascot_Hall_of_Fa­me