Elile

Jak dlouho vydrží žába pod vodou?

Nejlepší odpověď
bolak

Na anglickým webu píšou že některý druhy 10 minut, jiný „dlouhou dobu“, kažodpádně některý žáby ve vodě přezimujou, takže v minutách to asi nebude. Záleží asi druh od druhu.

Bohužel, český weby zas tak sdílný nebyly, a na otázku „Jak dlouho vydrží žába pod vodou“ mě vyhodili tento odkaz:

http://cs.itsmy­game.org/game889311413­.html

Tak jestli máš ráda experimetny, můžeš si to sama vyzkoušet…

Další odpovědi
Lucijej

Suchozemské žábky vydrží pod vodou sotva pát minut, zato vodní druhy žab (pipa, drápatka) až několik desítek minut.

ad. bolak: Žáby ve vodě nepřezimují, ale na dně zahrabané v bahně ve stavu strnulosti, kdy jim klesne tlak a teplota a prakticky nedýchají – prakticky zmrtvolní a na jaře se zase proberou.

Tarzan

Čím nižší teplota vody tím déle vydrží žába pod vodou 🙂

bolak

Lucijej: A seš si jistá, že žádný druh žab nepřezimuje ve vodě? :)