hapiky

Jak dlouho se vyrábějí kachličky?

? tisíc let?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud myslíš keramické obklady (obkládačky, dlaždice), tak první existovaly už ve starověké Persii. Kachle, resp. kachlová kamna se začala používat na konci středověku zejména v Rakousku a Itálii. (wiki)

Další odpovědi
Edison

Já myslím, že pár dní nebo dokonce hodin na to musí štačit…

JájsemRaibek

Musím souhlasit s edisonem. Pokud v otázce není slovo již, tak odpověd bude znít podle procesu výroby od několika minut po několik hodin.

Vypalovací teplota se liší podle druhu výrobku. Pohybuje se mezi 1000 –1220 oC. Doba vypalování je v rozmezí 40 minut (pórovina) a 70 minut (slinutá dlažba nebo obklad).

Kepler

Edison, Raibek: kdo chce, porozumí.

Edison

Kdo chcer, především napíše otázku tak, aby dostal odpověď kterou potřebuje. Jinak se stane, jako vmnoha případech tady, že dostane naprosto správnou odpověď na svou otázku, která mu je ale úplně k ničemu. A není to proto, že by někdo neporozuměl otázce, ale proto, že někdo odpověděl právě na položenou otázku. Domýšlet se, co asitak má druhý člověk v mozkovně je hooodně nebezpečné.

Kepler

Tak, když někdo (zde zřejmě většina) nečte celou otázku, pak se nedovtípí. Když tam nadhodí možnost „tisíc let?“ určitě mu neleží na srdci doba vypalování, že.

Edison

A na základě jaké logiky jsi k tomu závěru došel? To by mě zajímalo… Když je rozdíl vysoušet kachle na slunci a vypalovat v peci… proč by nemohla existovat technologie, která by trvala tak dlouho? Proto máme JAZYK, abychom mohli SPRÁVNĚ vyjadřovat své myšlenky. Pokud někdo neovládá správně svůj jazyk, jen těžko může jazykem vyjádřit myšlenku, nemyslíš?

Mimochodem… pokud budem lepmlovství v jazyce ignorovat, nevyrostě nám nic jiného, než ignoranti. A to neplatí jen o jazyce.