HarpPlayer

Existuje něco jako ROZEBIRATELNÉ DLAŽDICE ?

Bydlím ve starším domě – a každou chvíli je potřeba vyměňovat část stoupaček. Chtěl bych obložit koupelnu – ale bojím se, že když zvolím klasické dlaždičky, tak při mém štěstí jsou u mně do týdne opět instalatéři se sbíječkou… ☹

Lze neestetické stěny v koupelně zakrýt něčím (vodotěsným), co by šlo v případě potřeby dalšího vrtání sundat a zase vrátit zpět?

Ideální by bylo něco bez použítí stavebních směsí a lepidel – čili něco „zacvakávacího“ tře­ba…

Děkuju moc za radu…

Nejlepší odpověď
Lamalam

Rozebiratelné a současně vodotěsné? Existují velkplošné panely imitující obkladačky, jsou nacvakávací, dají se snadno demontovat. Jenom s tou vodotěsností bude asi problém.

Další odpovědi
gecco

Můžeš zkusit třeba ABITIBI – http://www.abi­tibi.cz/

Osobně bych ale na stěny ´připlácnul´ (přišrouboval v rozích – po stranách) vodovzdorné desky (např. překližku) a ty teprve obložil. Když rohy zalištuješ (´zacvakávací´ lišty), bude to jakž-takž vypadat a tvůj účel to splní…
😉

zzzlatokopka

Dají se koupit panely co vypadají jako dlaždice, ale moc dlouho to nevydrží:-(((

Proč ty trubky nevyměníš komplet najednou? Svářečku na plast koupíš za pár stovek, trubky taky a zvládne to i uplný nekutil.