jak dlouho mohu uchovávat švestkový kvas před pálením?

Nejlepší odpověď
fcoop

Na výrobu slivovice se používá kvas. Ve vhodné nádobě kvasí zralé ovoce nejméně 6 týdnů, při domácí výrobě se část ovoce vypeckuje a pečlivě se odstraňují stopky a nahnilé plody. Výroba se provádí v pálenici.

Výroba slivovice na Valašsku: Čisté zralé plody slivoně se uloží do sudů (dřevěných,nebo dnes většinou plastových) a nechají se zhruba 6 až 8 týdnů kvasit. Doba kvašení je závislá na teplotě, cukernatosti plodů a množství v jednom sudu. Cukernatost se měří moštoměrem při založení kvasu a při jeho dokvašení. Rozdíl nám dá orientační odhad o množství alkoholu v kvasu.(Net)

Další odpovědi
Drap

pokud je hotový, nejlépe vypálit, jinak přesunout alespoň do co nejchladnějšího místa, aby zastavily další procesy. Hrozí nebezpečí že kvas bude pracovat dál nežádoucím směrem, a vše je potom znehodnoceno.

elektrikář

Kvašení je ukončeno pokud přez kvasnou zátku přestane jít oxyd uhličitý. My jsme jí mněli udělánu ze sklenice od okurek a půl coulové hadice.Pokud se dovnitř dostanou mušky, dostane se do kvasu i octové kvašení.