marci1

Jak dlouho by měla vydržet minimálně baterie v klasickém mobilu bez dobití, pokud majitel nevolá, jen hovory přijímá?

Doplňuji:
Může to být tak 7 dnů ? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

To je typ od typu různé a výdrž baterky závisí i na tom, zda se mobil pohybuje (přehlašování mezi BTS), jaký má signál (neboli jakým výkonem se hlásí k BTS – to se děje v nějakých intervalech i když se nepohybuje), jaké další přenosy má zapnuty (BT, wifi)…
A – ono je jedno, jestli majitel aktivně volá nebo hovory jen přijímá, energetická náročnost je prakticky stejná (i příjem SMS ´žere´).
Doplňuji:
7 dnů?
Může – zvláště ´hloupé´ telefony (malý display) mohou mít i delší výdrž.
Např. jeden z mých bývalých:

  • až 340 hodin pohotovostní režim (>14 dnů)
  • až 420 minut hovoru

Tedy v praxi třeba týden v pohotovosti a 3 hodiny hovoru.

Další odpovědi
Lamalam

Nedá se odpovědět. Je to záležitost kapacity baterie, teploty, síly a stability signálu a spotřeby přístroje. Ani jeden údaj neznáme. Jestli volá nebo jen přijímá je skoro jedno.
Doplňuji:
gecco – zase o půl minuty rychlejší.

zjentek

minimálně do chvíle, než ten hovor zavěsíte