paul1

Jak dlouho bude třeba napravovat ekologickou zátěž životního prostředí a kolik to bude asi stát?

Říká se, že minulý režim nenechal po sobě žádné, nebo minimílní dluhy. Nějak se ale přitom zapomíná na obrovské prostředky, co bude třeba vynaložit na nápravu environmentálních zátěží ve formě skládek nebezpečných odpadů,
odkališť, dále meliorací, narovnávání koryt řek a podobných dopadů na životní prostředí

https://www.mzp­.cz/cz/stare_e­kologicke_zate­ze

Nejlepší odpověď
Kepler

Čísla neřeknu, ale bude to stát ještě mnoho miliard. Ani po třiceti letech ještě nebyly zlikvidovány ropné laguny po Ostramu. No a ty další dopady jsou běh na dlouhou trať. Pořád ještě neumíme hospodařit s půdou a vodou v krajině, i když se blýská na lepší časy. Taková druhová skladba lesů: dnes jsou to mnohdy smrkové plantáže, jako rychle rostoucí dřeviny. Proto máme kůrovce. Vrátit krajině původní druhovou rozmanitost bude ještě trvat pár desetiletí.

Další odpovědi
Drap

Nikdo doposud neudělal žádný kvalifikovaný seznam. Životní prostředí se zatěžuje stále. Ukazovat na nešvary bývalého režimu je teď právě v kurzu a dost často se tím jen odvádí pozornost od přehmatů dnešních. V podstatě se to děje každý den v různých rovinách. Následky minulých ani současných věcí nebudou nikdy odstraněny, pokud budou přednější peníze a zisk, než životní prostředí a ekologie. I „škody“ které se odstraňují se odstraňují pouze proto že někdo má z toho velmi výhodný kšeft a nezanedbatelný zisk.
Takových otázek by se našlo bez rozumné odpovědi. Kdo odstraní a zaplatí škody po kůrovci, kterého jsme si díky zeleným a podobným ekologickým spolkům vypěstovali, díky tvrzení že příroda si poradí sama. Nikdo už však neřekl, že to bude trvat nejméně 300 let o ekonomických škodách ani nemluvě

ten který je

V čase,kdy vládne mamon,nenažranost a bezohlednost,bude velice těžké spoléhat se na nějaké šetrné chování k životnímu prostředí.Stačí se podívat kolem sebe.

RyuzakiKate

Že to komunisti doje*ali je známá věc, stačí se podívat na srovnávací foto jakékoliv obdělávané půdy třeba z 20. a pak z 80. let. Ani dnes to není žádná sláva, monokultury smrků, řepky, kukuřice… A především krmných plodin pro hospodářská zvířata, protože mít maso každý den už je standard, nikoliv luxus. Zajímavé, že „chytrá“ opatření jsou schválená během pár dní, kdežto z dlouhodobého hlediska důležitější záležitosti trvají nekonečně dlouho a i když přichází z různých stran varování, aby se přešlo na udžitelnější zdroje energie, abychom omezili konzumaci živočišných potravin, šetřili s vodou, kupovali lokální potraviny, atd. atd., tak stejně by to všem došlo zřejmě až když tu bude vyprahlá měsíční krajina, protože po nás potopa…

Jo a samozřejmě na to peníze nejsou, ale na nákup nefunkčních hygienických potřeb z Číny apod. ano :)
Finančně by to nebylo málo, ale zas tak hrozné by to určitě nebylo. Však se i dokládá, že během karantény si planeta trochu oddychla, ono to stačí zastavit včas a samoobnovitelné procesy začnou plnit svou funkci, jenže při neustálém zasí*ání se to poněkud nestíhá…