Avatar uživatele
Alesh

Jak dávkově „obnovit“ datum vytvoření souboru?

Mám kameru a když ji připojím k PC a přesunu soubory na disk, tak se datum souborů změní na datum a čas přesunutí souboru. Já bych ale samozřejmě chtěl u těch souborů mít to původní datum a čas. Obojí je uloženo v metadatech „vytvoření média“. Nástroj na změnu data u souboru jsem kdysi nějaký používal, bohužel už ho nedokážu najít a už vůbec nevím, jestli by uměl načíst metadata, konkrétně vytvoření média a podle něj to obnovit. Nedokázal byste někdo poradit?

Jako druhou možnost, která by mi do jisté míry stačila, je pouze toto datum a čas (z metadat) přidat do názvu souboru, prostě něco jako YYYY-MM-DD_hh-mm-ss_video001.mp4

Jo, tak řešení, jak to zpětně opravit jsem nenašel, nicméně lze dělat to, že se vytáhne karta a vloží do PC, pak se to zkopíruje se zachováním data vytvoření. Vlastně nevím, proč mě to nenapadlo vyzkoušet, ale nějak jsem žil v domnění, že ta kamera používá nějakou svojí FAT a karta bude v PC nečitelná.
No, tak do budoucna to mám tedy víceméně vyřešené… pokud nezapomenu to dělat takto. Ale furt nevím, jak to upravit u těch dříve zkopírovaných. ☹

Upravil/a: Alesh

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, Justin1 před 1037 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Mno, pokud vím, tak Total Commander (ten používá HOSDNĚ lidí) umožňuje dávkové přejmenování. Musíš do „Soubor>Hromadné přejmenování“. Před tím pochopitelně vybereš (označíš) požadované soubory. Věnuj pozornost možnosti „doplněk“, kde je právě hafo těhle možných parametrů přidat do názvu (jako doby změny, posleního přístupu atd.).
Mezi jednotlivými položkami (jako název, přípona, doplněk aj.) vkládáš „+“ (znaménko PLUS). Však si pohraj, není to nic světoborného, uvidíš sám. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Justin1

Máš možnost na kameře zvolit jiný způsob připojení k počítači nebo kopírovat soubory ještě jinak než kabelem? Máš třeba možnost vyndat z kamery paměťovou kartu a dát ji do čtečky, kterou máš v počítači nebo kterou připojíš k počítači?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Neporadím přímo na otázku, ale zkusil bych hledat program, který to překopíruje správně i s datem vytvoření. Je mi jasný ten zádrhel – některá zařízení používají méně obvyklé protokoly pro spojení a jen máloco jiného než průzkumník s tím pak umí pracovat ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

@aliendrone: jo, tak jsem se dostal taky, problém je v tom, že to furt bere to datum, kdy jsem to kopíroval, prostě se ten soubor tváří, že byl v ten čas vytvořen.

před 1042 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Alesh>>> Přirozeně že tam máš datum zkopírování. Jednoduše proto, že TEHDY byl zkopírovaný soubor nově VYTVOŘEN (kopie původního), původní soubor (tedy ten kopírovaný, který někde ZŮSTAL) bude mít svůj vlastní čas vytoření. :)

Abys zachoval datum, kdy byl původní soubor vytvořen (dejme tomu v kameře), musíš ho „můvnout“ (přesunout), nikoliv zkopírovat.

Píšeš to zmateně, v otázce popisuješ proceduru jako „přesunutí“, v diskuzi píšeš o „zkopírování“.

před 1042 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Většina „rozumných“ souborových manažerů při kopírování zkopíruje soubor i s datem poslední změny. Mám za to, že to dělá (většinou) dokonce i explorer. Ale při kopírování z některých zařízení mu to „nejde“…

před 1042 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Jo, samozřejmě nemyslím, že bych to chtěl ručně soubor po souboru měnit, ale jde mi o dávkové řešení, jak už název vlákna napovídá.

před 1042 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek