danielsj

Jak daleko musíte jít na západ, než dojdete na východ?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Pokud půjdeš pořád na západ, budeš směřovat pořád na západ. Na východ půjdeš až jakmile se otočíš. :) (logicky, Země je kulatá, takže jdeš pořád dokal, když jdeš jedním směrem – v tvém případě stále na západ).

Někdy se Asii (Rusko, Čína) říká východ a Americe západ, takže když to bereš takhle, tak na západ se dostaneš jakmile přejde z Asie do Ameriky.

Další odpovědi
Edison

DoTazatel: Otázka vychází z Cimrmanova díla Dobytí severního pólu: Pokud půjdeš pořád na sever, po překročení pólu půjdeš najednou na jih. A když se severního pólu půjde jakýmkoli směrem půjdeš vždy na jih… Zkus si to. Je to neskutečný zážitek. Danielsj nepochopil, že zatímco máme severní a jižní ól, západní a východní neexistuje. 😁

Kepler

Čistě teoreticky se dostaneš na východ po překročení datové hranice, která se nepravidelně táhne Pacifikem. Na nějakém ostrově uděláš pouhý krok a hned máš jiné datum. Nebo jsi na východě. Jdi na západ, mladý muži, jak pravil klasik.

aliendrone

Zbytečná snaha o tom spekulovat. Podívej, 40 let jsme se usilovně cpali na východ, pak dalších 30 let na západ – to vydá na celý život. No a ve výsledku mi přijde, že po takovém celoživotním POCHODOVÁNÍ jsme se dostali leda do místa, na kterém se SEDÍ! Tož proč a kam se cpát, že? ;) :D :D

Dochy

Tak jsme na cca 50st SŠ, to nám dává rovnoběžku cca 25700km, po ujítí (procestování) více než poloviny, tedy cca 12850km můžeš tvrdit, že jseš od výchozího bodu východně.

EKSOT123

Mě by zajímalo, co takový Japonec. Teoreticky by pro něj mělo být Rusko západní zemí a Amerika východní.

briketka10

danielsj

Příště bys mohl přispět svou vlastní otázkou a neopisovat:
https://www.stu­denta.cz/life/10-otazek-ktere-zpochybni-vasi-duveru-v-lidstvi/r~830ba­bae7f6711e8a10­5ac1f6b220ee8/