Avatar uživatele
pastikaros

Jak daleko musíte jít na západ, než dojdete na východ?

Ale zapomněl jste vložil odkaz na zdroj otázky,.

https://www.stu­denta.cz/life/10-otazek-ktere-zpochybni-vasi-duveru-v-lidstvi/r~830ba­bae7f6711e8a10­5ac1f6b220ee8/

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1089 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Západ a Východ je jen geopolitický pojem. Podle něj Západ končí Aljaškou a východ v Rusku. Ale dá se to zvládnout i dvěma kroky. Uděláš krok směrem k zapadajícímu slunci a jsi západně od výchozí pozice. Pak uděláš 1 větší krok opačným směrem a jsi východně. Ještě větší prča je to na pólech: ať se hneš jakýmkoliv směrem, vždycky jdeš na jih, resp. na sever.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Na západ půjdeš stále. Západ, nebo východ nepředstavují nějaké místo na Zemi, ale směr, kterým půjdeš. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Stačilo využít našeptávač nebo archiv, odpověď jste měl hned.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-daleko-musite-jit-na-zapad-nez-dojdete-na-vychod

Do Tazatel:

"Pokud půjdeš pořád na západ, budeš směřovat pořád na západ. Na východ půjdeš až jakmile se otočíš. :) (logicky, Země je kulatá, takže jdeš pořád dokal, když jdeš jedním směrem – v tvém případě stále na západ).

Někdy se Asii (Rusko, Čína) říká východ a Americe západ, takže když to bereš takhle, tak na západ se dostaneš jakmile přejde z Asie do Ameriky.!

Kepler

" Čistě teoreticky se dostaneš na východ po překročení datové hranice, která se nepravidelně táhne Pacifikem. Na nějakém ostrově uděláš pouhý krok a hned máš jiné datum. Nebo jsi na východě. Jdi na západ, mladý muži, jak pravil klasik."

a další

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jak kde. Jsou místa, kde stačí pár kroků.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

Annas: neptá se kdy půjde na východ, ale kdy dojde na východ. Jako východ jsou u nás brány lokace někdy politicky,někdy geograficky, většinou něco mezi. Přísně geometricky/logicky se na východ (od výchozí pozice) dostane, pokud směrem na západ překoná alespoň 180 poledníků (a nepřežene to). V blízkosti pólů mu na to stačí pár kroků.

před 1088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Nejde o odbornou otázku, ale hříčku ve stylu Cimrmana.

Kdo chce pochopí, kdo nechce vždy hledá u druhého. Navíc nejde o mé odpovědi, napište odpovídajícím, že otázku nepochopili.

Já ji pochopila, stejně jak uvedla Marci1. „!Na západ půjdeš stále. Západ, nebo východ nepředstavují nějaké místo na Zemi, ale směr, kterým půjdeš. 🙂“

To vám nevadí?

Politicky se píše Východ x Západ. Více se používalo v minulosti.

před 1088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Proč myslíte, že zrovna tady jde o Cimrmana? Možné to je, ale je použit vid dokonavý „dojdete“. „navíc nejde o mé odpovědi“ – je na Vás, které odpovědi vyberete. Nicméně jde o „jiný stejný“ dotaz a ani jeden z tázajících nějak neupřesnil (dost možná proto, že jen zkopíroval a sám nemá názor)

Co by mi mělo vadit?

Jinak nic osobního, jen jste byla zrovna na ráně když jsem dosáhl bodu kdy jsem se rozhod reagovat 😉

před 1088 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Stejně reagoval DoTazatel. Mně jeho odpověď stačila, proto jsem ji použila
Jak jsem napsala, pokud nevyhovuje vám, tak ho opravte.

Když si rozkliknete, odkaz, proto jej vkládám, dovíte se víc. Cimrman – zřejmě souvislost věděl Edison.

Jde o hravé otázky, které jsou určené dětem, mají se naučit přemýšlet, argumentovat. Nic odborného.

před 1088 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek