kaasik

jak chovat sneky

prosim vas mohu se zeptat jak chovat sneky
Doplňuji:
no dekuji za odpoved ja je mam doma a vim ze zdroj vapniku pro ne je sepiova kost kdys se pro ni nemohu dostat drive nez za tyden jak to mam udelat co jim mam dat

Nejlepší odpověď
kropitko

I když jsou šneci nenároční tvorové,

mělo bychom o jejich chovu co nejvíce vědět.

Bohužel je chov šneků ve světě ještě málo rozšířený,

takže nevíme vše do úplných detailů.

Zdroj: http://snek.web­node.cz/chov-sneku-/

Další odpovědi
panenka

My máme šneku v AKVARIU.Našla jsem vám článek chov šneků. V přírodě si šneci obstarají stravu sami, v zajetí ale ne. Proto musíme vědět, co šnekům podávat a v jaké míře. Vše je samozřejmě popsáno v tomto článku. Kromě těchto základních informací se dozvíte také něco o doplňkové stravě a chuťovkách pro šneky.

Plži jsou býložravci, tz. jí ovoce, zeleninu a některé druhy bylin. Nejraději mají salát, pampeliškové listy, papriku a okurku. Šnekům podáváme potravu čerstvou, dobře omytou a rozmanitou, nejlépe 1× denně. Nejlepší je podávat ji na večer, protože šneci jsou aktivní hlavně v noci.

Šneci příjmají potravu radulou. Tu si můžeme představit jako struhadlo, které strouhá potravu. Z toho vyplývá, že šneci těžko jí tvrdé ovoce a zeleninu (např. mrkev musíme předem nastrouhat).

VÁPNÍK- Šneci vápník cítí ve vzduchu (a také jinou potravu). V přírodě jako zdroj vápníku slouží vápenatá půda a hornina, kosti, prázdné ulity, lastury a rostliny. Vápník šneci nutně potřebují pro dobrou stavbu své ulity. Při nedostatku vápníku je ulita slabá, nevzhledná a nerovná. Proto by měl být vápník ve šnečí ubikaci pořád. Šneci vydrží bez vápníku max. 3 dny, potom si už začínají ožírat ulitu !
více zde v odkaze

Zdroj: http://www.sna­ilfarmhab.estran­ky.cz/clanky/chov-a-potrava-sneka/potrava-sneku

atriplex

V akváriu, v teráriu a nebo ty na jídlo? Formulujte přesně!

kropitko

nemáte doma vitaminové tablety vápníku