Avatar uživatele
Janča169

Může se obyčejný šnek chovat v bytě?Nevadí mu to a zvykne si?

Doplňuji:
A kdybych si ho vzala domů,zvykne si?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Andy.vlk, hanulka11, dědapetr před 4742 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Doma nevytvoříte podmínky k životu šneka zahradního.Pokud chcete pěstovat šneka tady je nabídka:Obří šnek je přítulný a nenáročný domácí mazlík. Jen pozor na ty žravé.
http://hobby.id­nes.cz/obri-snek-je-pritulny-a-nenarocny-domaci-mazlik-jen-pozor-na-ty-zrave-1jk-/hobby-mazlicci.asp?c=A100504_­151601_hobby-mazlicci_mce

Zdroj: Obří šnek je přítulný a nenáročný domácí mazlík. Jen pozor na ty žravé Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/obri-snek-je-pritulny-a-nenarocny-domaci-mazlik-jen-pozor-na-ty-zrave-1jk-/hobby-mazlicci.asp?c=A100504_­151601_hobby-mazlicci_mce

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

šnek není domácí zvíře , má rád život v přírodě, neber si ho domů

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mike78

Šneček potřebuje někde bydlet.To je jasné.Pro malého šnečka vám postačí i zavařovací sklenice,ale vypadá přinejmenším kýčovitě.V pro­dejnách se zvířecími potřeby se dá sehnat terárium nebo akvárium.Šikovnější si můžou koupit skla a akvárium slepit sami.

Když už máme akvárium potřebujeme podklad.Uvádí se různé druhy-písek,rašelina,ka­padina,ale já používám pouze a jen kokosový substrát.Vydrží dlouho a je dostupný všem.Podklad se dává zhruba 2–5 centimetrový.

Šneček roste tak rychle,kolik dostává potravy a je jasné,že ubikace není nafukovací.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

Za pár dnů nejspíš umře. Taky jsem si asi v deseti vzala domů z jedné aleje šneka do skleničky – dala jsem mu tam listy, na kterých jsem ho našla + nějaké další trošku jsem je pokropila vodou, pár větviček a do víčka samozřejmě díry. Stejně umřel, teda myslím (ulita byla zalepená nějakou bílou blánou nebo tak nějak) už jsem to nikdy neudělala – navíc všude byl sliz.
Nezvykne si, není to pejsek nebo kočka, aby si zvyknul… netýrej ho

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek