Janča169

Může se obyčejný šnek chovat v bytě?Nevadí mu to a zvykne si?

Doplňuji:
A kdybych si ho vzala domů,zvykne si?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Doma nevytvoříte podmínky k životu šneka zahradního.Pokud chcete pěstovat šneka tady je nabídka:Obří šnek je přítulný a nenáročný domácí mazlík. Jen pozor na ty žravé.
http://hobby.id­nes.cz/obri-snek-je-pritulny-a-nenarocny-domaci-mazlik-jen-pozor-na-ty-zrave-1jk-/hobby-mazlicci.asp?c=A100504_­151601_hobby-mazlicci_mce

Zdroj: Obří šnek je přítulný a nenáročný domácí mazlík. Jen pozor na ty žravé Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/obri-snek-je-pritulny-a-nenarocny-domaci-mazlik-jen-pozor-na-ty-zrave-1jk-/hobby-mazlicci.asp?c=A100504_­151601_hobby-mazlicci_mce

Další odpovědi
hanulka11

šnek není domácí zvíře , má rád život v přírodě, neber si ho domů

Mike78

Šneček potřebuje někde bydlet.To je jasné.Pro malého šnečka vám postačí i zavařovací sklenice,ale vypadá přinejmenším kýčovitě.V pro­dejnách se zvířecími potřeby se dá sehnat terárium nebo akvárium.Šikovnější si můžou koupit skla a akvárium slepit sami.

Když už máme akvárium potřebujeme podklad.Uvádí se různé druhy-písek,rašelina,ka­padina,ale já používám pouze a jen kokosový substrát.Vydrží dlouho a je dostupný všem.Podklad se dává zhruba 2–5 centimetrový.

Šneček roste tak rychle,kolik dostává potravy a je jasné,že ubikace není nafukovací.

Ella

Za pár dnů nejspíš umře. Taky jsem si asi v deseti vzala domů z jedné aleje šneka do skleničky – dala jsem mu tam listy, na kterých jsem ho našla + nějaké další trošku jsem je pokropila vodou, pár větviček a do víčka samozřejmě díry. Stejně umřel, teda myslím (ulita byla zalepená nějakou bílou blánou nebo tak nějak) už jsem to nikdy neudělala – navíc všude byl sliz.
Nezvykne si, není to pejsek nebo kočka, aby si zvyknul… netýrej ho