annas

Jak chápete? „I vodu pij opatrně, dívá-li se na tebe dítě.“ Platí, že v uvedeném případě „je opatrnost matka moudrosti?“

První citát je korejské přísloví
Tajenka křížovky z Magazínu MF dne z 23. 1. 2020

Druhý citát je české přísloví
https://citaty­.net/temata/o­patrnost/

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/06/15/11/27/drin­king-water-14587

Nejlepší odpověď
Drap

Dítě vše opakuje, napodobuje, stejně tak jako nerozlišuje příliš vodu a víno. Chápu to tak, že vše je třeba dělat s jistou opatrností a předvídavostí, aby nemohlo dojít k nějaké chybě. Netýká se to jen pití vody a veškeré činnosti, kterou člověk dělá.

Další odpovědi
Bobek 2

Já to chápu tak, že když jsem sám a nic nejede, tak s klidem a bez výčitek přeběhnu ulici na červenou, ale pokud je poblíž nějaké dítě, slepec nebo policajt, tak poctivě čekám. Nejde ani tak o pokrytectví, jako spíš o to, že je nechci zatížit něčím, co by mentálně nebo smyslově nemuseli být schopní správně zpracovat.

Kelt

Dospělý je příkladem pro dítě a proto by měl nějaké činnosti , kde jde o zdraví, provádět opatrně. A to pití vody, výměna žárovky a jiné.

Kepler

Dítě velmi rádo napodobuje dospělé, tak aby se nestalo, že vyžahne stejným stylem první, co mu přijde pod ruku.