Rokio

Jak často duševně nemocný po zásluze skončí navždy v psychiatrické léčebně?

Stává se běžně, že když psychicky nemocný člověk něco provede, zůstane navěky v blázinci?

Ptám se, poněvadž se bojím, abych zrovna já Rokio neskončil napořád v ústavu, protože bych něco spáchal. Jestli bych tam neskončil třeba do důchodového věku.

Nejlepší odpověď
nyjono

Nikdy nebo témř nikdy.
Vždy se po dané době kontroluje aktuální stav pacienta a podle toho se rozhoduje o dalším postupu.
Prodloužení ústavní péče, ambulantní léčba atd.

Další odpovědi
aliendrone

V tvém případě bezpředmětná otázka, tebe do pakárny nezavřou, půjdeš rovnou do zoologické zahrady! ;) :)

Už to vidím v barvách: „Pavilon ROKIO“ > hned za pavilonem opic. „A mamíííí, papá ta opička banánky“? ;) :D :D

Takže buď v klidu. :)

Drap

Stává se to přiměřeně často

elkon

Jestli jsi „magor“, tak se snaž aby k tomu nedošlo. Z těch tvých dotazů zde, to vypadá, že k tomu máš blízko.

ivzez

Rokio,

na spoustu tvých otázek už jsem ti odpověděla, že ústavní léčba není „za trest“, závisí na zdravotním stavu
dotyčného. Z toho plyne, že žádný duševně nemocný člověk nemůže „po zásluze skončit v psychiatrické
nemocnici (mám pocit, že se všechny léčebny přejmenovaly na nemocnice, protože to lépe vystihuje stav věci).

Správně ti odpověděl Nyjono, já dodám, že statistiky bys měl najít na webu ČSÚ.

zjentek

Bez obav Rokio, government zatím nekontroluje profily zde na odpovědích, bo kdyby jo, tak už se tady svobodně neptáš, to buď vklidujako.