Bortolo

Jak často by se měl kupovat nový mobil? Máte nějaký průměrný interval životnosti vašeho zařízení?

Otázka je míněna v kontextu aktualizace zařízení, kdy má mobil tendenci zpomalovat, sekat se. Řešíte to vůbec?

Odpovědi
Filip84

nikdy

Já jsem tyhle problémy nemám, mám základní telefon, má LTE, VoLTE, ale nemá Android.

Ale i když jsem měl placatý přístroj (HTC U Ultra), tyhle problémy jsem neměl. Je to ale rukama! 😅

Tak za prvé, hodně záleží na tom, co to je za krám. Jasně, ono lidově demokratická Čína umí udělat hodně muziky za málo peněz, napadá mne třeba Unihertz Tank. Jo, zdánlivě je to hodně muziky za málo peněz. Ale když telefon za sedm klacků nemá ani VoLTE (což byl, v podstatě, jediný důvod, proč jsem přešel z terminálu Zebra MC45), no tak je tam asi něco špatně, že. Ono se to, totiž, projeví i na software.

Potom záleží na tom, co za kraviny si do toho uživatel nainstaluje, a jak spravuje programové vybavení. Uvedu příklad: na obchodech s aplikacemi je spousta programů, které neumí nic víc, než rozsvítit přisvětlovací diodu fotoaparátu jako světlo. No, prosím, nic proti. Akorát, že velká spousta z nich to dělá tak, že spustí fotoaparát na pozadí a některé z nich se spouští při startu OS. Takže, jakmile se spustí OS, ta aplikace se spustí, otevře fotoaparát na pozadí a čeká, až jí uživatel otevře a klikne na virtuální tlačítko – pak rozsvítí diodu. Výhodou je uživatelská přívětivost a rychlost, nevýhodou, že zpomaluje systém při startu i chodu (no, zabírá část operační paměti a zatěžuje processor), no a, samozřejmě, vybíjí baterii.

A to je jenom příklad, takových aplikací je mnohem, mnohem víc. Samozřejmě, že ohromným zabijákem výkonu jsou různé ty sociální aplikaci, to je mor, cholera, mravenci – Trumanovi spojenci. Spustí se to při startu na pozadí, žere to, jak sovětská delegace, všecko – baterii, processor, operační paměť. To mne, asi před půl rokem, známá poprosila, že se jí „kouše“ lidově demokratický placatý přístroj. Jsem prošel specifikace, žádný zázrak, ale žádná hrůza. Tak jsem šel do obyčejných statistik spotřeby dat, baterie a zabírání RAM paměti. No, samozřejmě: fuckbook, WhatsApp, Instagram a podobný krávoviny. No jo, jenže, když ona je tak „sociální“, tak pak ale musí mít krám s mnohem větší operační pamětí, asi i s rychlejším processorem (se nechladí, že?), no a také s větší a rychlejší vnitřní pamětí, protože to ukládá tolik dat, že to až pěkné není. A nebo odinstalovat, a co nejde, softwarově zakázat, „uspat“, skoro všecko kolem.

Další takový zabiják bejvá „pitomý“ webový prohlížeč. Zrovna třeba Google Chrome, to je rakovina! No ale zase je User Friendly. 🤷🏽‍♀️😅

Největší problém je v tom, že ti lidi tomu vůbec nerozumí. Neví, co potřebují, nedokážou si udělat nějakou představu, jak náročný hardware na tu svou činnost potřebují, a pak kupují krámy, buďto, aby byli „in“, podle vzhledu, no a nebo taky, často, podle finančních možností. No a nebo kombinace vzhled + prachy = lidově demokratický krám.

A pak se diví! 🙄👌

Hlada

tak, jak je potřeba

  1. výměna za menší po 6 letech
  2. výměna za smart po 8 letech
  3. výměna za výkonnější po 4 letech
  4. výměna pro poruchu po 3 letech
  5. výměna za menší po 2 letech
  6. třetím rokem, výměnu neplánuji

elkon

tak, jak je potřeba

Když přestane plnit svoji funkci. Pro mě je to jistě potřebný technický přístroj, ne módní hračka.

EKSOT123

tak, jak je potřeba

Obyčejný typ mi sloužil 15 let, pak jsem ho bohužel ztratil. Později Android, pouze 8.

Dochy

tak, jak je potřeba

Musel jsem vyměnit služební po asi 3 letech, protože starý přestal splňovat bezpečnostní požadavky. Jinak mám vlastní „nouzový“ asi 20 let starej a stále používám jeden kdysi služební ten je asi á let starej.

Front

po 3 letech a víc

Průměrně mi vydrží cca 6 let.

Pepa25

Otázka na „mormální“ nebo „průměrný“ čas obnovy nemá smysl. Logicky jindy se začne smartphone sekat někomu, kdo na něm má desítky náročných aplikací a jindy někomu, kdo tam má jen systém nebo jen pár nenáročných aplikací.