dust8

Jak byste přeložili do čestiny větu: „The racing game for chemically imbalanced“?

Nejlepší odpověď
TechLili

Závodní hra pro chemicky nebalancované (ale ten punchline se v překladu bohužel ztratí)

Další odpovědi
Edison

„Závodní hra pro chemicky nevyvážené.“

Zdroj: https://transla­te.google.cz/#vi­ew=home&op=tran­slate&sl=auto&tl=cs&tex­t=The%20racin­g%20game%20for%20c­hemically%20im­balanced

Rokio

Závodní hra pro chemicky nevyvážené.

quentos

Jakou větu? To není věta.

aliendrone

quentos>>> Není to věta? Celkem bych rád věděl PROČ? Je to tím otazníkem za uvozovkou? Když mi to vysvětlíš, dostaneš paleček. ;) :)

Ametyst

🙂 Věta má podmět a přísudek. Tady ne. To je nějaké heslo nebo citát. 🙂

quentos

I bez podmětu nebo přísudku by to mohla být věta jednočlenná. Ale i ta by na rozdíl od tohohle pahýlu končila tečkou.

Edison

Jakou větu jednočlennou máš na mysli? Ku podivu se za jednočlennou větu označují ty, co „nemají“ podmět. Ku podivu, ale ony ho mají, jen může být nevyjádřený. Např. „Prší.“ Jenže on tam podmět je: „ONO“. Čili „(Ono) prší.“

quentos

Ne vždy. Buď nemají podmět, nebo nemají přísudek. A nevyjádřený podmět je něco jiného. Podle tvého výkladu by musela být věta jednočlenná i „Šli domů.“ Jenže není.

aliendrone

THX! :)