Conduite

Jak byste nazvali tento styl života?

Jako hlavní rysy: pesimistický realismus a obecně negativní pohled na svět, takřka žádné či minimální morální zásady, snaha vybočit a co nejvíce se lišit od ostatních, logické uvažování vždy vyhrává nad emocemi, emocionální plochost.

Mezi vedlejší rysy: egoismus a kariérismus namísto „obětování se“ pro rodinu a společnost, často spojováno se sobectvím. Dobrovolná bezdětnost, která může hraničit až s antinatalismem, negativní pohled na stereotypy a dvojité standardy ve společnosti, nepochopení až odsuzování většiny náboženství či jen ateismus.

S různými variacemi tohoto přístupu se můžeme setkat zejména u mladších generací a to stále častěji.
Zajímalo by mě, zdali se to dá popsat jedním či pár slovy, pokud možno spisovnými a nejlépe odbornými?
Nabízí se mi bohémství, ale to je velmi obsáhlý výraz. Napadá vás nějaké lepší označení?

Nejlepší odpověď
marci1

Lidská i duchovní ubohost. ☹

Další odpovědi
Kepler

Sobeckost, ostré lokty, bezohlednost – dobré předpoklady pro pracovní kariéru…

zjentek

Vývoj?

U jednotlivců jde o přirozený proces, zcela přirozenou obranu proti přelidnění, likvidaci životního prostředí.

Když se podívám do minulosti, až tam, kam mé oko dohlédne, všude tam mí předci reagovali na změnu počasí. Při špatném byli podráždění (styl chování podobný tomu z tvé otázky), při pěkném byli spokojení (styl opak toho z otázky). Peklo a ráj. Ráj a peklo. Kam až dohlédnu trpěli lidé už tehdy environmentálním žalem, pokud se člověk dopouštěl křivdy či jiné pekelné újmy na přírodě. NIKDO NEBYL UŠETŘEN! Všichni na tohle od nepaměti reagovali, včetně reakcí na reakce počasí. To proto, že všichni byli (a jsme a také v budoucnu budeme) s PŘÍRODOU SPJATI! Styl NAŠEHO života se zcela jistě podřídí směru, který si vybereme. Otázkou zůstává, jakou roli při našem výběru směru BUDE HRÁT MATKA PŘÍRODA. A protože prevence není nikdy dost, každý, kdo ještě i dnes NECÍTÍ SMUTEK (environmentální žal), je nebetyčný blb anebo bezpáteřní hovado. Co popisuješ je reakcí na okolí naplněné podobnými exoty, jejichž jedinou schopností a smyslem často celoživotního studia a píle je VÝROBA PENĚZ.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.