kuba007

Jak byste definovali měkkou drogu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Škatulkovat nějakou drogu je nesnadné a nejednoznačné, prakticky každá je nějak nebezpečná.
Do kategorie měkkých drog bývá řazena především marihuana a kofein. Někdy k nim bývají řazeny i psychedelika jako LSD či peyotl, především však psilocybinové houby. Na hranici stojí MDMA (extáze), někdy označovaná za měkkou drogu. Například toxicita i návykovost alkoholu (a tím i společenská nebezpečnost) je vyšší než toxicita a návykovost MDMA.
Alkohol je považován za tvrdou drogu. Vyvolává fyzickou závislost, má smrtelný abstinenční syndrom a přímo poškozuje buňky. Mezi další velmi škodlivé drogy patří heroin, crack a pervitin.
Toto rozdělení je ovšem velice matoucí, protože používá více obtížně srovnatelných faktorů – hlavně míru návykovosti, riziko poškození organismu a společenskou nebezpečnost. Snaha vyvážit je mezi sebou v jednom žebříčku je nesnadná. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Psychoaktiv­n%C3%AD_droga

Další odpovědi
Drap

Měkká droga je každá ta droga, která neni tvrdá.

Kryšpín

Zeptejte se pana primáře Nešpora