Bodačka

Jak byste definovali krutost?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o různé pohledy. Není jednoznačné Obecně – to, co velmi ubližuje lidem i zvířatům.

O krutosti se dovídáme z tisku, netu, vildíme kolem sebe – např. vražda je krutost, týrání zvířat., zvěrstva, která páchají třeba islamisté, války, genocida atd.,

Krutý jedinec je ten, který nemá soucit nebo slitování; který způsobuje tělesnou nebo duševní bolest, utrpení.

Další odpovědi
marci1

Je to třeba nelidské zacházení, tyranství, násilí, nemilosrdnost, znemožnění běžných činností: jídla, pití, spánku, pohybu ap.:-((
Alexandr Isajevič Solženicyn:
„Neomezená moc v rukou omezených lidí má vždy za následek krutost.“
Citace monologu Lorenza z „Romea a Julie“:
„Člověk jako květ dva vládce hostí,
první zve k lásce, druhý ke krutosti,
a ten, v němž horší stránka převládne,
usychat začne a pak uvadne.“ 🙂

zjentek

Takhle to nejde, musíš uvést nějakou krutou situaci ;)
U lidí ji můžeš nazvat hraniční poruchou osobnosti stejně jako pudem sebezáchovy, což bezpodmínečně platí třeba u zvířat, i když tam je krutost snad více instinktem.
Když ublížíš mým bližním, budu k tobě krutý- jak bys to definovala?

Rokio

Když se někdo chová bezohledně, zle, podle a beze studu.

briketka10

zjentku

došly mi palečky je to omezený na 2 denně pro jednoho uživatele ☹

Hele – Omezení hodnocení jednomu uživateli – – 2 2